a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePaintExpo 2016 już za dwa miesiące

PaintExpo 2016 już za dwa miesiące

Według obecnych danych na najbliższej edycji PaintExpo pojawi się ponad 470 wystawców. Targi, które odbędą się w dniach 19-22 kwietnia 2016 w Karlsruhe, będą doskonałą okazją do zapoznania się ze wszystkimi najnowszymi technologiami związanymi z branżą farbiarską.

PaintExpo 2016

Fot. arch. PaintExpo

Powierzchnia zarezerwowana przez wystawców na PaintExpo 2016 wynosi 13200 m², znacznie przewyższa więc tę z ostatniej edycji targów w roku 2014. Ok. 31% wystawców to firmy z Niemiec, pozostali natomiast reprezentują w sumie 26 krajów. W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się m.in. takie zagadnienia jak technologia aplikacji, obróbka wstępna i czyszczenie powierzchni, systemy sieciowania, techniki transportu, systemy zautomatyzowane oraz roboty lakiernicze, sprzęt pomiarowy, ocena jakości powłoki, inżynieria środowiskowa, akcesoria, materiały eksploatacyjne, opakowania i serwis.

Jak zapewnia Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający firmy FairFair GmbH koordynującej wydarzenie, wystawcy zaprezentują liczne innowacje, również w formie pokazów na żywo. Pojawią się m.in. rozwiązania, których celem jest przeniesienie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0) na grunt lakiernictwa.

Systemy czyszczenia i zręczne roboty

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o technologie które zostaną zaprezentowane na targach. Należą do nich najnowsze osiągnięcia z dziedziny powlekania i sieciowania złożonych geometrycznie kształtów z udziałem technologii UV, całkowicie zautomatyzowany, kompaktowy system do malowania proszkowego oraz najnowocześniejsze roboty lakiernicze – zaskakująco zręczne, dostosowujące się do potrzeb i warunków oraz łatwe do zaprogramowania.

Po raz pierwszy przedstawione zostaną również technologie czyszczenia systemów transportowych, takich jak przenośniki typu Power & Free. Technologie te stosować można także w czasie pracy linii produkcyjnych, minimalizując straty związane z zanieczyszczeniem, koniecznością zdrapywania wadliwej powłoki i ponownego malowania.

Efektywne malowanie z nowymi pistoletami

Goście PaintExpo 2016 będą mogli zapoznać się również z przyjaznymi środowisku technikami czyszczenia i obróbki wstępnej oraz nowoczesnymi farbami ciekłymi i emaliami proszkowymi o doskonałych właściwościach dekoracyjnych i funkcjonalnych. Pokazane zostaną także nowego typu pistolety lakiernicze i atomizery, które pozwalają efektywnie wykorzystać materiał i uzyskać lepszą jakość powłoki.

Nie zabraknie również miejsca na mniej doceniane, ale konieczne dla sprawnego i efektywnego procesu malowania elementy: systemy separacji, testy i badanie stanu powłok, akcesoria takie jak wieszaki do lakierni czy pompy, a także technologie usuwania starych powłok malarskich i systemy opakowaniowe.

Targi odbędą się w dniach 19-22 kwietnia 2016 w Karlsruhe Exhibition Centre. Wstęp od wtorku do czwartku w godzinach 9-17, a w piątek od 9 do 16.

PaintExpo 2016Źródło: Doris Schulz / PaintExpo