REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PaintExpo 2016 już za dwa miesiące

Według obecnych danych na najbliższej edycji PaintExpo pojawi się ponad 470 wystawców. Targi, które odbędą się w dniach 19-22 kwietnia 2016 w Karlsruhe, będą doskonałą okazją do zapoznania się ze wszystkimi najnowszymi technologiami związanymi z branżą farbiarską.

PaintExpo 2016

Fot. arch. PaintExpo

Powierzchnia zarezerwowana przez wystawców na PaintExpo 2016 wynosi 13200 m², znacznie przewyższa więc tę z ostatniej edycji targów w roku 2014. Ok. 31% wystawców to firmy z Niemiec, pozostali natomiast reprezentują w sumie 26 krajów. W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się m.in. takie zagadnienia jak technologia aplikacji, obróbka wstępna i czyszczenie powierzchni, systemy sieciowania, techniki transportu, systemy zautomatyzowane oraz roboty lakiernicze, sprzęt pomiarowy, ocena jakości powłoki, inżynieria środowiskowa, akcesoria, materiały eksploatacyjne, opakowania i serwis.

Jak zapewnia Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający firmy FairFair GmbH koordynującej wydarzenie, wystawcy zaprezentują liczne innowacje, również w formie pokazów na żywo. Pojawią się m.in. rozwiązania, których celem jest przeniesienie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0) na grunt lakiernictwa.

Systemy czyszczenia i zręczne roboty

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o technologie które zostaną zaprezentowane na targach. Należą do nich najnowsze osiągnięcia z dziedziny powlekania i sieciowania złożonych geometrycznie kształtów z udziałem technologii UV, całkowicie zautomatyzowany, kompaktowy system do malowania proszkowego oraz najnowocześniejsze roboty lakiernicze – zaskakująco zręczne, dostosowujące się do potrzeb i warunków oraz łatwe do zaprogramowania.

Po raz pierwszy przedstawione zostaną również technologie czyszczenia systemów transportowych, takich jak przenośniki typu Power & Free. Technologie te stosować można także w czasie pracy linii produkcyjnych, minimalizując straty związane z zanieczyszczeniem, koniecznością zdrapywania wadliwej powłoki i ponownego malowania.

Efektywne malowanie z nowymi pistoletami

Goście PaintExpo 2016 będą mogli zapoznać się również z przyjaznymi środowisku technikami czyszczenia i obróbki wstępnej oraz nowoczesnymi farbami ciekłymi i emaliami proszkowymi o doskonałych właściwościach dekoracyjnych i funkcjonalnych. Pokazane zostaną także nowego typu pistolety lakiernicze i atomizery, które pozwalają efektywnie wykorzystać materiał i uzyskać lepszą jakość powłoki.

Nie zabraknie również miejsca na mniej doceniane, ale konieczne dla sprawnego i efektywnego procesu malowania elementy: systemy separacji, testy i badanie stanu powłok, akcesoria takie jak wieszaki do lakierni czy pompy, a także technologie usuwania starych powłok malarskich i systemy opakowaniowe.

Targi odbędą się w dniach 19-22 kwietnia 2016 w Karlsruhe Exhibition Centre. Wstęp od wtorku do czwartku w godzinach 9-17, a w piątek od 9 do 16.

PaintExpo 2016Źródło: Doris Schulz / PaintExpo

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA