a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePacjenci, bolączki i diagnozy na PaintExpo 2024

Pacjenci, bolączki i diagnozy na PaintExpo 2024

Tegoroczne targi PaintExpo w Karlsruhe coraz bliżej, a kolejni producenci farb zapowiadają, czego możemy się spodziewać na ich stoiskach. Jeden z nich zamierza leczyć największe bolączki branży.

Fot. arch. Mankiewicz

W trakcie tegorocznych targów PaintExpo w Karlsruhe producent farb Mankiewicz zamierza w sposób szczególny skupić się na największych bolączkach branży. Sloganem przyświecającym jego obecności na wydarzeniu będzie How can we help you today? (Jak możemy ci dziś pomóc?).

Firma żartobliwie nawiązywać będzie do procesu wywiadu chorobowego i diagnozy, zaś na stoisku towarzyszyć jej będą nietypowi „pacjenci” – dwa ogrodowe krasnale.

Przeciwko odbiciu światła

Umiejętność jasnego widzenia jest ważna nie tylko w przypadku ludzi, ale również narzędzi optycznych, które pełnią coraz ważniejszą rolę w naszym codziennym życiu. Przykładem takiego obszaru zastosowań mogą być autonomiczne pojazdy.

Kamery i systemy wspomagania wymagają jednak powierzchni jak najbardziej wolnych od odbić. Mankiewicz ma w swojej ofercie powłoki antyrefleksyjne, które pomagają spełnić ten warunek. Dwa krasnale na zdjęciu prezentują, jak bardzo farba może zmienić stopień odbicia światła – pierwszy pokryty został powłoką antyrefleksyjną, drugi pomalowany standardową farbą.

Efekt chromu zamiast chromowania

Inna propozycja Mankiewicz to alternatywa dla powierzchni chromowanych. W wielu obszarach zastosowań stały się one ponadczasowym elementem designu, jednak proces ich uzyskiwania jest drogi, czasochłonny i nieobojętny dla środowiska.

Alternatywą mogą być farby z efektem chromu. Kosztowny i toksyczny proces chromowania zostaje w tym wypadku zastąpiony wydajnym i bezpiecznym malowaniem z użyciem standardowego sprzętu.

Źródło: coatingsworld.com