a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Nowy KIRON od San Marco

W ofercie firmy San Marco pojawiła się nowa emalia antykorozyjna KIRON. Dzięki wysokiej jakości pigmentom antykorozyjnym i wypełniaczom gwarantuje ona ochronę przed korozją nawet w trudnych, wilgotnych środowiskach, a do tego posiada wysokie walory dekoracyjne.

KIRON San Marco

Fot. arch. San Marco

KIRON to emalia na bazie żywicy syntetycznej, pigmentów antykorozyjnych oraz wypełniaczy. Jej działanie opisać można poprzez trzy efekty:

  • Efekt pasywacyjny – działanie pasywacyjne pigmentów antykorozyjnych.
  • Efekt barierowy – osiągnięty dzięki laminarnej strukturze powłoki – równoległe do siebie warstwy wypełniaczy zapobiegają absorbowaniu wody i zapewniają niezawodną ochronę w różnych warunkach atmosferycznych.
  • Efekt tarczy – mikowy tlenek żelaza i glin chronią przed promieniowaniem UV; zapobiegają jego docieraniu do bardziej wewnętrznych warstw i degradacji spoiwa.

Prócz tego można mówić o efekcie dekoracyjnym, ponieważ emalia nadaje elementom metalowym specyficzny, „antyczny” wygląd.

Nowy produkt jest przeznaczony do zastosowania jako podkład lub warstwa nawierzchniowa na artykuły żelazne. Sprawdza się nawet w wymagających warunkach – w wilgotnych środowiskach, w przemyśle lub w branży morskiej.

Źródło: San Marco