a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy członek zarządu, piąty niezależny dyrektor

Nowy członek zarządu, piąty niezależny dyrektor

Jeden z koncernów chemicznych ogłosił, że do jego zarządu dołączył nowy członek. Jest on już piątym niezależnym dyrektorem w tym gronie.

Fot. arch. Nouryon

Z dniem 23 października 2023 do zarządu firmy Nouryon dołączył Michael Zacka. Tym samym zarząd powiększył się z 11 osób na 12, z czego pięciu członków pozostaje niezależnych. Jak komentuje Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon:

Cieszymy się, że możemy przywitać w naszym gronie tak doświadczonego lidera jak Michael. Jego wyznaczenie na nowego członka zarządu potwierdza, że zależy nam na zespole, w którym spotykają się umiejętności i ekspercka wiedza oraz który jest w stanie opracować dla Nouryon długoterminową strategię i plan rozwoju.

Michael Zacka to prezes oddziału Flexibles EMEA w koncernie Amcor, specjalizującym się w zrównoważonych materiałach opakowaniowych. Wcześniej był członkiem zespołu Tetra Pak Global Leadership oraz prezesem jego oddziału azjatyckiego z siedzibą w Singapurze.

To kolejne już dołączenie niezależnego dyrektora do zarządu Nouryon. Wcześniej wyznaczeni do tej roli zostali Melanie Steiner, Julie Aslaksen oraz Curtis Espeland (w 2021 roku) oraz Noelle Walsh (w 2020).

Źródło: Nouryon