a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy, biodegradowalny dodatek dyspergujący Evonik

Nowy, biodegradowalny dodatek dyspergujący Evonik

Evonik wprowadza na rynek nowy dodatek dyspergujący TEGO® Dispers 658. Produkt jest biodegradowalny, dzięki czemu pozwala uzyskać bardziej przyjazną środowisku powłokę.

Fot. MartinStr / pixabay.com

Dodatki dyspergujące to ważne surowce do produkcji pigmentowanych powłok oraz koncentratów pigmentowych – zapewniają na przykład redukcję lepkości konieczną do osiągnięcia wysokiej zawartości pigmentu. W dłuższej perspektywie stabilizują cząstki dyspersji i pomagają zachować dużą intensywność odcienia.

Ekologia i wydajność

Frank Kleinsteinberg, szef działu Application Technology Pigment Concentrates, podkreśla, że nowe dodatki dyspergujące z serii TEGO® Dispers 65x cieszą się wyjątkową popularnością wśród klientów. Jak mówi:

Stosowane w pastach uniwersalnych, charakteryzują się dużą stabilnością pigmentu i maksymalną elastycznością: od zastosowania w wodorozcieńczalnych farbach ściennych po powłoki na drzwi o wysokiej zawartości części stałych, wszystko jest możliwe. Dzięki TEGO® Dispers 658 zyskaliśmy natomiast produkt, który minimalizuje potencjalny wpływ na organizmy wodne, zachowując wysoką jakość i wydajność oraz umożliwiając naszym klientom opracowywanie nowych rodzin produktów, dostosowanych już do standardów przyszłości.

Nadia Lenhardt, szefowa działu Decorative Coatings Evonik w Europie, dodaje, że klienci firmy stawiają na efektywne rozwiązania, dlatego poszukują zrównoważonych surowców nie wymagających kosztownych modyfikacji procesu produkcyjnego. TEGO® Dispers 658 to właśnie tego typu produkt.

Wszechstronna rodzina produktów

Jak podaje producent, w swoich liniach TEGO®, ZETASPERSE® i CARBOWET® Evonik oferuje wszechstronną rodzinę produktów do wszystkich zastosowań w branży powłok i tuszów. Dodatki zwilżające i dyspergujące mogą być wykorzystywane w formułach wodorozcieńczalnych, rozpuszczalnikowych lub wolnych rozpuszczalników, a także sieciowanych UV koncentratów pigmentowych i powłok wraz z całą gamą komercyjnie dostępnych pigmentów, napełniaczy czy środków matujących.

Źródło: Evonik