REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowości technologiczne od Hondy

Firma Honda opracowała nową, oszczędną i przyjazną środowisku technologię nanoszenia powłok samochodowych. Procedura ta, nazwana „Honda Smart Ecological Paint”, pozwala wyeliminować jedną z warstw pośrednich systemu powłok, dzięki czemu pokrycie poddawane jest wygrzewaniu jedynie dwa razy, a nie trzy, jak w standardowym procesie.

Pominięcie warstwy pośredniej zmniejsza liczbę opcji kolorystycznych wykończenia, jakie można uzyskać. Specjalistom Hondy udało się jednak obejść ten problem dzięki opracowaniu specjalnego materiału na lakier bazowy, który pozwala osiągnąć dowolny kolor dostępny na rynku samochodowym w 3 zamiast 4 warstw.

Ponadto Honda ma zamiar zaprezentować nowy, zrobotyzowany system lakierniczy z funkcją szybkiego mycia i zmiany koloru, który zgodnie z zapowiedzią zredukuje o 40% liczbę czas sumaryczny procesów koniecznych przy lakierowaniu samochodów. Przyczyni się więc do zwiększenia szybkości i efektywności produkcji, a także, w konsekwencji, o 40% zmniejszy emisję dwutlenku węgla.

Powyższe udogodnienia mają zostać po raz pierwszy wprowadzone w zakładzie produkcyjnym Yorii Plant w Saitamie w Japonii, którego uruchomienie zaplanowane jest na lipiec 2013.

Źródło: Honda

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA