a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Nowości technologiczne od Hondy

Firma Honda opracowała nową, oszczędną i przyjazną środowisku technologię nanoszenia powłok samochodowych. Procedura ta, nazwana „Honda Smart Ecological Paint”, pozwala wyeliminować jedną z warstw pośrednich systemu powłok, dzięki czemu pokrycie poddawane jest wygrzewaniu jedynie dwa razy, a nie trzy, jak w standardowym procesie.

Pominięcie warstwy pośredniej zmniejsza liczbę opcji kolorystycznych wykończenia, jakie można uzyskać. Specjalistom Hondy udało się jednak obejść ten problem dzięki opracowaniu specjalnego materiału na lakier bazowy, który pozwala osiągnąć dowolny kolor dostępny na rynku samochodowym w 3 zamiast 4 warstw.

Ponadto Honda ma zamiar zaprezentować nowy, zrobotyzowany system lakierniczy z funkcją szybkiego mycia i zmiany koloru, który zgodnie z zapowiedzią zredukuje o 40% liczbę czas sumaryczny procesów koniecznych przy lakierowaniu samochodów. Przyczyni się więc do zwiększenia szybkości i efektywności produkcji, a także, w konsekwencji, o 40% zmniejszy emisję dwutlenku węgla.

Powyższe udogodnienia mają zostać po raz pierwszy wprowadzone w zakładzie produkcyjnym Yorii Plant w Saitamie w Japonii, którego uruchomienie zaplanowane jest na lipiec 2013.

Źródło: Honda