REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowości – podkłady BASF marki Salcomix

BASF Coatings oferuje dziewięć nowych produktów marki Salcomix na rynku europejskim. Są to produkty do zastosowań przemysłowych, w tym do malowania maszyn budowlanych i rolniczych, elementów turbin gazowych i innych urządzeń.

SalcomixGrunty reaktywne

Do dostępnych dotychczas reaktywnych gruntów dwuskładnikowych dołączył reaktywny podkład jednoskładnikowy o szerokim zakresie zastosowań – od powlekania pomp silnikowych poprzez maszyny budowlane po łyżki koparkowe. Ofertę BASF Coatings wzbogaciły także dwa uniwersalne podkłady jednoskładnikowe, które charakteryzuje szybkie schnięcie nawet przy dużych grubościach powłoki, prosta aplikacja i doskonała rozlewność.

Produkty epoksydowe

Kolejne nowości to dwa dwuskładnikowe wypełniacze epoksydowe. Pierwszy jest przeznaczony do powłok grubopowłokowych i sprawdza się zwłaszcza w przypadku wysokich wymagań antykorozyjnych. Drugi natomiast jest zalecany wszędzie tam, gdzie wymagane są krótkie czasy schnięcia, proces ten bowiem przebiega u niego bardzo szybko.

Produkty na bazie cynku

Nowy wypełniacz na bazie pyłu cynkowego oferuje doskonałą ochronę przed korozją, zaś w połączeniu z inną nowością – mikowym tlenkiem żelaza – tworzy system odpowiadający klasie C5-M w standardzie ISO. Producent zaleca stosowanie tych dwóch produktów na przykład w przypadku powłok na maszyny dla leśnictwa i przemysłu drzewnego lub, przykładowo, łopatki turbin gazowych. Prócz tego wprowadzony został jeszcze jeden uniwersalny podkład o wysokiej zawartości cynku.

Produkty poliuretanowe

Aby rozszerzyć spektrum zastosowań dwuskładnikowych podkładów poliuretanowych, BASF wprowadził do swojej oferty również nowy wypełniacz typu wet-on-wet. Może on znaleźć zastosowanie w wymagającej branży transportowej oraz w przemyśle maszyn rolniczych i budowlanych.

Wszystkie produkty mogą być nanoszone zarówno metodą typu airless (atomizacja bez udziału powietrza), jak i airmix. Większość z nich dostępna jest w opakowaniach 5 kg i 20 kg. W planach firmy BASF na najbliższą przyszłość jest również wprowadzenie do sprzedaży nowych powłok nawierzchniowych Salcomix.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA