a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishNowe wypełniacze na rynku – szybsze i tańsze naprawy

Nowe wypełniacze na rynku – szybsze i tańsze naprawy

Fot. arch. AkzoNobel

Mowa o produktach Sikkens i Lesonal – marek refinish, należących do AkzoNobel. Szybkoschnące systemy wypełniaczy Sikkens Autosurfacer Optima oraz Lesonal 2K Ultimate Filler dostępne są już na wybranych rynkach w Europie.

Pomoc w starciu z obecnymi wyzwaniami

Szybkoschnące wypełniacze ulegające sieciowaniu już w temperaturze 60°C pozwalają przyspieszyć prace w warsztacie lakierniczym i obsługiwać większą liczbę zleceń. Jak mówi Patrick Bourguignon, dyrektor biznesu Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:

Gwałtownie rosnące koszty to w obecnym klimacie ekonomicznym jedno z największych zagrożeń dla warsztatów samochodowych. Opracowane przez nas nowe wypełniacze mają pomóc naszym klientom w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów w starciu z obecnymi wyzwaniami.

Rob Lagendijk, dyrektor zarządzania produktem w oddziale Automotive and Specialty Coatings, dodaje, że nowa generacja produktów nie tylko pozwala zaoszczędzić czas i energię, ale również zmniejszyć zużycie lakieru. Ogranicza też ilość odpadów w związku z mniejszą ilością materiału, który musi zostać zeszlifowany.

Jeszcze jedna zaleta

Producent dodaje jeszcze jedną korzyść ze stosowania nowych wypełniaczy – lepsza ochrona przed korozją. Eliminuje to konieczność czasochłonnej obróbki wstępnej oraz również zmniejsza całościowy koszt naprawy.

Źródło: AkzoNobel