a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe wodorozcieńczalne żywice dla powłok przemysłowych

Nowe wodorozcieńczalne żywice dla powłok przemysłowych

Produkty wodorozcieńczalne to przyszłość branży farb przemysłowych – zapewnia jeden z wytwórców chemii. I wprowadza na rynek nowe linie wodorozcieńczalnych żywic.

Fot. arch. Covestro

Firma Covestro ogłosiła wprowadzenie swoich nowych linii Waterborne i Waterborne UV – wysokiej jakości żywic dla powłok przemysłowych. Mogą być one wykorzystane w takich obszarach zastosowań jak meblarstwo, stolarka czy budownictwo.

Odpowiedź na nowe wymagania

Jak zapewnia producent, jego żywice wodorozcieńczalne napędzać będą transformację branży farb przemysłowych. W związku ze zwrotem ku produktom na bazie wody, wytwórcy stolarki i elementów budowlanych mają nowe wymagania w stosunku do dostawców surowców. Covestro spełnia te wymogi – jego nowe produkty to:

  • wodorozcieńczalne rozwiązania w duchu gospodarki obiegu zamkniętego, pozbawione w swoim składzie substancji szkodliwych,
  • trzy razy mniejsza zawartość LZO niż podobne produkty rozpuszczalnikowe o porównywalnej jakości,
  • oszczędność energii – co najmniej o 50% krótszy czas w piecu oraz niższy ślad węglowy w związku z wydajniejszą produkcją.

Szybkie schnięcie i większa stabilność

Wysokiej jakości żywice wodorozcieńczalne oferują szybsze schnięcie powłoki, a zarazem doskonałą stabilność (co pozwala ograniczyć ilość odpadów) i lepszą odporność chemiczną. Wszechstronność żywicy polega również na dobrej adhezji do różnych podłoży. Jak komentuje Aaron Lockhart, dyrektor oddziału Industrial Coatings, North America w Covestro:

Zróżnicowane rozwiązania oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju, które spełniają potrzeby naszych klientów oraz ich klientów, są podstawową zasadą funkcjonowania Covestro. Nasza firma aktywnie napędza rozwój branży farb przemysłowych w kierunku obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Covestro