REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe powłoki proszkowe na papier

Fińscy naukowcy zaproponowali nowe powłoki proszkowe na papier. Wypróbowali proszki otrzymywane różnymi metodami i wybrali wariant, którego wyniki wypadły najlepiej.

powłoki proszkowe na papier

Fot. twinkabauter / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Zaproponowana technologia to powłoki aplikowane elektrostatycznie, o 100 częściach wagowych węglanu wapnia i 10 częściach wagowych polimeru – spoiwa.

Proszki były otrzymywane kilkoma różnymi metodami, a następnie prasowane w wysokich temperaturach. Spoistość, porowatość i właściwości absorpcyjne zależały od metody przygotowania i prasowania proszku, a także od jego składu. Najbardziej obiecujące okazały się proszki zawierające półkrystaliczne polimery i to właśnie one będą poddane dalszym badaniom.

Artykuł na ten temat opublikowano w czasopiśmie Powder Technology.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA