a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe powłoki na tkaniny INSQIN od Covestro

Nowe powłoki na tkaniny INSQIN od Covestro

Firma Covestro wprowadziła na rynek nowy produkt pod szyldem INSQIN. Są to oddychające, wodoodporne powłoki na tkaniny.

powłoki na tkaniny INSQIN Covestro

Fot. arch. Covestro

Nowa powłoka to system dwuwarstwowy, składający się z nowej dyspersji poliuretanowej Imprapem DL 5249 oraz dyspersji Imprapem DL 5310. Jest przeznaczona na ubrania sportowe do zastosowania zewnętrznego, w przypadku których zapewnia lepszą funkcjonalność i komfort noszenia.

Nowy produkt nie jest oparty na rozpuszczalnikach, dzięki czemu produkcja tkanin staje się bardziej przyjazna środowisku i łatwiejsza. Dodatkowo uzyskana powłoka jest bardzo wytrzymała – chroni przed wodą nawet w warunkach silnego deszczu i po wielokrotnym praniu. Powleczone tkaniny są miękkie i oddychające, dlatego zapewniają wysoki komfort. Oprócz odzieży można z nich też uzyskać nowoczesne obuwie. Jak mówi dr Torsten Pohl, globalny szef działu Textile Coatings w firmie Covestro:

Nasze nowe rozwiązanie oznacza ogromne korzyści dla wytwórców i klientów. Producenci odzieży sportowej mogą łatwo i szybko przejść do tej bardziej przyjaznej środowisku technologii, zapewniającej elastyczność projektu i funkcjonalność. Klienci natomiast otrzymują ekologiczną alternatywę – produkt, który radzi sobie nawet z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, a równocześnie jest oddychający, dzięki czemu zapewnia duży komfort.

Źródło: Covestro