a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweNowe podkłady antykorozyjne Alesta ZeroZinc

Nowe podkłady antykorozyjne Alesta ZeroZinc

Rodzina antykorozyjnych podkładów ZeroZinc od Axalta Coating Systems powiększyła się o dwa nowe produkty – ZeroZinc Edge Prime oraz ZeroZinc Antigassing Prime. Pierwszy z nich doskonale zabezpiecza szczególnie narażone na korozję krawędzie elementów oraz podłoża aluminiowe, drugi zaś przeznaczony jest do ochrony powierzchni gazujących.

Istniejący w dotychczasowej ofercie antykorozyjny podkład bezcynkowy – Alesta® ZeroZinc Steel Prime do podłoży stalowych zapewniał optymalną ochronę przed korozją, jednak w wielu sytuacjach potrzebne są bardziej wyspecjalizowane produkty, dostosowane do konkretnego podłoża. Dla zapewnienia odpowiedniego rozwiązania na miarę każdej przeznaczonej do pokrycia powierzchni wachlarz produktów Alesta® ZeroZinc poszerzył się o dwa nowe, wyspecjalizowane podkłady.

ZeroZinc Edge Prime służy do zabezpieczania trudno dostępnych i wyjątkowo narażonych na korozję krawędzi elementów stalowych lub aluminiowych. ZeroZinc Antigassing Prime został zaś stworzony z myślą o podłożach gazujących (typu stal ocynkowana).

Farby te są łatwe w aplikacji oraz przyjazne środowisku, nie zawierają bowiem metali ciężkich. Ponieważ są wyjątkowo lekkie, charakteryzują się wysoką wydajnością – 20 kg produktu wystarcza na pokrycie powierzchni 180 m2. O ich dobrej jakości świadczy zgodność z normą DIN ISO 12944-6, a także stwierdzona maksymalna odporność korozyjna klasy C5-I (co oznacza, że mogą być stosowane nawet w agresywnym środowisku przemysłowym).

Nowe, wyspecjalizowane produkty to także więcej możliwości zastosowania serii Alesta® ZeroZinc. Podkłady te stosować można między innymi do ochrony elementów architektonicznych, maszyn rolniczych i przemysłowych, podwozi i nadwozi aut, a także metalowych mebli ogrodowych.

Źródło: Axalta Coating Systems, fot. archiwum Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie