a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowe oznaczenia na farbach Axalta Coating Systems

Nowe oznaczenia na farbach Axalta Coating Systems

Zgodnie z rozporządzeniem unijnym CLP, które rewolucjonizuje system oznaczeń na opakowaniach farb i innych środków chemicznych, firma Axalta Coating Systems wprowadziła na rynek produkty marki Cromax, Spies Hecker i Standox z nowymi etykietami.

oznaczenia Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zmiany dotyczące etykiet zostały uchwalone w 2013 roku, ale w pełni wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2015. Od tego momentu obowiązywać będą już tylko nowe oznaczenia. Aby oswoić z nimi klientów Axalta Coating Systems już teraz wprowadza etykiety z nowymi ostrzegawczymi piktogramami – białymi z czerwoną obwódką.

Produkty Spies Hecker i Standox w odświeżonych opakowaniach spotkać można na sklepowych półkach od grudnia 2013, zaś Cromax – od stycznia 2014. Jak podkreśla firma, zmieniają się tylko etykiety; zawartość opakowania pozostaje bez zmian.

Nowy system oznaczeń wprowadzono po to, aby informacja o zagrożeniu była bardziej czytelna i jasna. Produkty stwarzające największe zagrożenie opatrzone będą m.in. określeniem Danger (niebezpieczeństwo), zaś mniej groźne – określeniem Warning (ostrzeżenie), a nie, jak do tej pory, Toxic (toksyczne) i Harmful (szkodliwe). Oznaczenia obowiązujące w UE będą od teraz zgodne z Globalnie Zharmonizowanym Systemem Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów ONZ (GHS).

Z nowymi piktogramami zapoznać się można korzystając z naszej broszury.

Źródło: Axalta Coating Systems