a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Nowe kolory Farrow&Ball

Paleta kolorów Farrow&Ball wzbogaciła się o dziewięć nowych odcieni. Każdy z nich jest elegancki i ponadczasowy, podobnie jak pozostałe propozycje kolorystyczne firmy.

Farrow&Ball

Stiffkey Blue. Fot. arch. Farrow&Ball

Wśród nowych odcieni pojawiły się trzy jasne, dwa ciemne oraz trzy neutralne. Inspiracją dla większości z nich jest sama natura. Na stronach Farrow&Ball obejrzeć można filmiki, które tłumaczą, skąd wzięły się pomysły na poszczególne kolory.

Nancy’s Blushes to delikatny róż, który nawiązuje do rumieńca emocji na dziecięcej twarzyczce. Odcień Ammonite zainspirowany został skamieniałościami odnalezionymi na wybrzeżu Dorset, zaś Purbeck Stone – kamieniem z półwyspu Isle of Purbeck. Stiffkey Blue natomiast to kolor… błota pokrywającego plażę w Stiffkey w hrabstwie Norfolk.

Mole’s Breath to nawiązanie do słynnego odcienia Elephant’s Breath, z tą różnicą, że w tym wypadku gwiazdą jest kret i jego aksamitne, ciemne futerko. Dimpse to w dialekcie zachodnich zakątków Wielkiej Brytanii synonim słowa twilight, czyli zmierzch, i właśnie łagodny nadmorski wieczór przywodzić ma na myśl ten chłodny szary odcień. Nazwa Wevet z kolei też wywodzi się z lokalnych odmian języka – to stare określenie z okolicy Dorset na sieć pająka. Silny, czysty błękit St Giles Blue znaleziony został na ścianach XVII-wiecznego budynku we wsi Wimborne St Giles. Określenie Yellowcake (z ang. Żółte Ciasto) miało natomiast przywodzić na myśl domową sielankę, bowiem intensywna żółć nazwana w ten sposób królowała w brytyjskich kuchniach w latach 60. Twórcy tego odcienia są zdania, że równie dobrze sprawdzi się i teraz.

Źródło: Farrow&Ball