a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe farby Jotun dla przemysłu przybrzeżnego

Nowe farby Jotun dla przemysłu przybrzeżnego

Jotun, lider wśród wytwórców i dostawców wysokiej jakości farb i lakierów, wprowadził na rynek dwa nowe, rewolucyjne pokrycia przeznaczone dla przemysłu przybrzeżnego.

Zakład produkcyjny Jotun w Gimle (Norwegia), fot. arch. Jotun

Barrier Plus to dwuskładnikowa, epoksydowa farba podkładowa bogata w cynk. Łączy ona cechy tradycyjnych farb cynkowych z nowymi, unikatowymi właściwościami. Dzięki innowacyjnej recepturze zapewnia doskonałą katodową ochronę przeciwkorozyjną stalowych części obiektów przybrzeżnych, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Przeznaczona do pokrywania nadbudów znajdujących się powyżej linii wody, jest dodatkowo wyjątkowo łatwa w aplikacji. Zastosowana już na etapie budowy, służy przez długi czas bez konieczności renowacji.

Penguard Pro zaś, druga z nowości wprowadzonych przez Jotun, może być stosowana zarówno nad jak i poniżej linii wody, samodzielnie, jako farba podkładowa lub jako warstwa pośrednicząca. Tworzy film o grubości od 100 do 500 mikronów (w zależności od ilości nałożonych warstw) i może być stosowana w szerokim zakresie temperatur – od -5°C do +40°C, co czyni ją łatwym w zastosowaniu rozwiązaniem sprawdzającym się przez cały rok.

Recepturę tych dwóch środków chemicy z Jotun opracowywali przez ostatnie kilka lat. Obecnie wprowadzone na rynek produkty przeszły już wszystkie konieczne testy i spełniają przemysłowe standardy ISO 20340 oraz NORSOK M501. Jak zapewnia Tom Kristiansen, manager firmy, ich zastosowanie zapewnia długotrwałą ochronę w nieprzyjaznych warunkach środowiskowych i w konsekwencji przyczynia się do znaczących korzyści finansowych i operacyjnych.

Jotun poinformowało również, że inny ich produkt, Marathon – pokrycie epoksydowe wzmacniane płatkami szklanymi – został zatwierdzony jako spełniający standard NORSOK M501 Edition 6 dla podwodnych struktur stalowych, zdolny do funkcjonowania w temperaturach do 150°C. Stanowiący również katodową ochronę antykorozyjną Marathon stał się tym samym uniwersalnym środkiem do stosowania w przypadku elementów nawodnych.

źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie