REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe dodatki Clariant na ogień i światło

W ofercie firmy Clariant pojawił się ostatnio szereg nowych dodatków. Są to m.in. składniki farb ogniochronnych, dodatki poprawiające właściwości elektrostatyczne farb proszkowych oraz stabilizatory światła.

Clariant dodatki

Fot. arch. Clariant

Exolit AP 435 to wolny od halogenków opóźniacz palenia, który wydłuża okres trwałości wodorozcieńczalnych farb ogniochronnych. Gwarantuje niską i stabilną lepkość, nawet przy przechowywaniu w niskiej temperaturze i przez dłuższy czas, co ułatwia prace na placu budowy.

Exolit 855 (TP) jest produktem przeznaczonym do przezroczystych powłok ogniochronnych na drewno. Może być stosowany w połączeniu z żywicami chemoutwardzalnymi na różne rodzaje podłoży drewnianych (płyty wiórowe, płyty MDF, płyty OSB itp.). Spełnia nawet surowe wymogi, na przykład stawiane środkom stosowanym na obiektach publicznych.

AddWorks IBC 251 do elektrostatycznych farb proszkowych zapewnia dobre właściwości elektrostatyczne oraz ochrona przed grzaniem i światłem. Nie ulega odbarwieniom, może być stosowany dla różnych rodzajów żywic (poliestrowe, poliestrowo-epoksydowe).

Hostavin 1 TB-03 to połączenie pochłaniacza promieniowania UV oraz fotostabilizatora HALS. Jest bardzo wszechstronny, może być wykorzystany jako składnik farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych, bezbarwnych i kolorowych, o różnych zastosowaniach: lakiery nawierzchniowe, farby na tworzywa sztuczne, powłoki typu coil coating czy środki do drewna.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA