a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa posadzka Ucrete od BASF na europejskim rynku

Nowa posadzka Ucrete od BASF na europejskim rynku

BASF wprowadza na europejski rynek nowość – Ucrete MF40AS, nowy system posadzkowy o dużej wytrzymałości, oparty na cemencie poliuretanowym. Produkt należy do marki Master Builders Solutions.

Ucrete BASF posadzka

Fot. arch. BASF

Nowy produkt, podobnie jak większość produktów z linii Ucrete, jest bardzo wytrzymały i zdolny do pracy pod dużymi obciążeniami. Jest łatwy w czyszczeniu, może być więc stosowany również w miejscach, gdzie wymagana jest higiena – zapewnia bezpieczne i estetyczne środowisko pracy. Posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu chroni urządzenia wrażliwe na wyładowania elektryczne. Może być także stosowany w miejscach zagrożonych wybuchem.

Ucrete MF40AS to właśnie odpowiedź na nowe przepisy unijne ATEX, dotyczące ochrony na wypadek wybuchu, a także na coraz większą liczbę wrażliwych na wyładowania urządzeń elektronicznych stosowanych w przemyśle. Właściwości nowego systemu marki Master Builders Solutions sprawiają, że idealnie nadaje się on do zastosowania w branży spożywczej, farmaceutycznej i produkcyjnej.

Dzięki nowym technologiom koloru produkt dostępny jest również w nowych odcieniach – kremowym i jasnożółtym. Tworzy zwartą i nieprzepuszczalną powłokę, odporną na bodźce termiczne, mechaniczne i chemiczne, a więc – bardzo trwałą. Jej wytrzymałość BASF prezentuje na specjalnym filmie Próba zniszczenia posadzki Ucrete, na którym jest ona m.in. zamrażana przy pomocy ciekłego azotu lub uderzana młotem kowalskim. Znosi wszystko.

http://www.youtube.com/watch?v=1HD7LYTKTa8

Testy potwierdzają więc, że tytuł najtrwalszej posadzki na świecie dla Ucrete jest w pełni zasłużony. Pierwsze produkty z tej linii trafiły na rynek 1969 i od tego czasu wciąż są w użytku w różnego rodzaju zakładach – spożywczych, chemicznych czy farmaceutycznych.

Źródło: BASF