a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWiosna przez cały rok – Kolor Roku 2017 Pantone

Wiosna przez cały rok – Kolor Roku 2017 Pantone

U progu nowego roku prezentujemy Kolor Roku 2017 Pantone, który pięknie wpisuje się w ten przełomowy czas. Jest to bowiem Greenery – świeży odcień zieleni, symbolizujący nowy początek.

Kolor Roku 2017 Pantone

Fot. Pantone

Greenery to żywy, odświeżający, żółto-zielony kolor, który natychmiast przywodzi na myśl pierwsze dni wiosny, gdy przyroda budzi się do życia. Jest jak sygnał do tego, aby głęboko odetchnąć, odprężyć się i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

W świecie natury to kolor neutralny. Stanowi namiastkę tego, za czym tęskni człowiek zanurzony w nowoczesnym świecie. Dlatego coraz częściej pojawia się w planowaniu urbanistycznym, architekturze, stylu życia i projektowaniu. Dotychczas na marginesie, obecnie zieleń w stylu Greenery wysuwa się na pierwszy plan.

Mimo swej wyrazistości jest to wszechstronny odcień, który wpisuje się w różne kolorystyczne zestawy – można go łączyć zarówno z barwami neutralnymi, jak i jasnymi i żywymi, ale również głębszymi lub metalicznymi, a także pastelami (świetnie komponuje się chociażby z Kolorami Roku 2016 Pantone, Serenity i Rose Quartz). Tak powstałe wzory kolorystyczne z powodzeniem wykorzystać można w modzie, branży kosmetycznej, grafice, projektowaniu i wystroju wnętrz.

Pantone Kolor Roku 2017 Greenery

Fot. Pantone

Źródło: Pantone