a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa, modularna linia produkcji poliuretanów

Nowa, modularna linia produkcji poliuretanów

W Chinach otwarty został nowy zakład produkcyjny, który dostarczać będzie klientom z regionu Azji i Pacyfiku zrównoważone dyspersje poliuretanowe. Instalacja oparta jest na koncepcji modularnej, która umożliwia jej efektywniejszą rozbudowę w przyszłości.

Fot. arch. Covestro

Firma Covestro zakończyła budowę nowej linii produkcyjnej dyspersji poliuretanowych w Szanghaju. W pełni ruszyć ma ona w pierwszym kwartale przyszłego roku – zwiększona produkcja poliuretanów będzie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie z wielu branż, w tym samochodowej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej i obuwniczej czy opakowaniowej.

Koncepcja modularna

Produkowane w Szanghaju wodorozcieńczalne dyspersje poliuretanowe będą dorównywały pod względem właściwości produktom rozpuszczalnikowym. Jak mówi dr Thorsten Dreier, dyrektor ds. technologii w Covestro:

Dzięki nowej linii chcemy zaoferować szersze portfolio dyspersji poliuretanowych, by wspierać dążenia proekologiczne różnych branż w regionie Azji i Pacyfiku. Koncepcja modularna zastosowana w fazie budowy umożliwi nam implementację następnych inwestycji oraz bardziej efektywną rozbudowę na drodze do zaspokojenia potrzeb rynku.

Instalacja została zbudowana przez zakontraktowanego dostawcę w formie modułów w hali w Nantong w prowincji Jiangsu. Moduły zostały przetransportowane na miejsce planowanej produkcji i tam połączone. W ten sposób cała budowa potrwała krócej, a inwestycja była bardziej efektywna.

Jeszcze więcej „zielonych” poliuretanów

By pomóc klientom zredukować ich ślad węglowy, Covestro będzie produkować w fabryce w Szanghaju jeszcze więcej dyspersji poliuretanowych opartych na surowcach pochodzenia biologicznego lub z recyklingu. Fabryka Covestro Integrated Site Shanghai (CISS) otrzymała w 2021 roku certyfikat ISCC PLUS, który zezwala na na produkcję zbilansowanych masowo produktów w dużych ilościach.

Źródło: Covestro