a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa fabryka Axalta w Niemczech

Nowa fabryka Axalta w Niemczech

Axalta Coating Systems zainwestuje 60 mln dolarów w budowę nowego typu zakładu produkcyjnego w Wuppertalu w Niemczech. Będzie się on specjalizował w produkcji lakierów wodorozcieńczalnych.

Axalta Coating Systems

Dzięki nowemu zakładowi wodorozcieńczalne lakiery Axalta będą produkowane na większą skalę, a klienci z Europy będą mogli liczyć na szybszą obsługę. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Już w tym momencie w Wuppertalu mieści się jeden z 35 największych ośrodków produkcyjnych farb wodorozcieńczalnych Axalta na świecie. Budowa nowej jednostki ma zwiększyć zdolność produkcyjną oraz poprawić szybkość i jakość obsługi klientów z Europy Zachodniej. Farby z nowego zakładu będą też eksportowane do Europy Wschodniej, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Powstająca fabryka będzie przyjazna środowisku – do produkcji farb wodorozcieńczalnych wykorzystywała będzie technologię „Lean and Green” ograniczającą ilość odpadów, emisję LZO oraz zużycie energii. Do produktów wytwarzanych w nowym ośrodku będą należeć m. in. lakiery marki Standox, Spies Hecker i Cromax.

Budowa nowego zakładu w Wuppertalu ma ruszyć w pierwszym kwartale 2015. To nie pierwsza tego typu inwestycja Axalta w ostatnim czasie – wcześniej firma podjęła decyzję o budowie nowych fabryk lakierów wodorozcieńczalnych w Brazylii i Chinach.

Źródło: Axalta Coating Systems