REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa fabryka Axalta w Niemczech

Axalta Coating Systems zainwestuje 60 mln dolarów w budowę nowego typu zakładu produkcyjnego w Wuppertalu w Niemczech. Będzie się on specjalizował w produkcji lakierów wodorozcieńczalnych.

Axalta Coating Systems

Dzięki nowemu zakładowi wodorozcieńczalne lakiery Axalta będą produkowane na większą skalę, a klienci z Europy będą mogli liczyć na szybszą obsługę. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Już w tym momencie w Wuppertalu mieści się jeden z 35 największych ośrodków produkcyjnych farb wodorozcieńczalnych Axalta na świecie. Budowa nowej jednostki ma zwiększyć zdolność produkcyjną oraz poprawić szybkość i jakość obsługi klientów z Europy Zachodniej. Farby z nowego zakładu będą też eksportowane do Europy Wschodniej, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Powstająca fabryka będzie przyjazna środowisku – do produkcji farb wodorozcieńczalnych wykorzystywała będzie technologię „Lean and Green” ograniczającą ilość odpadów, emisję LZO oraz zużycie energii. Do produktów wytwarzanych w nowym ośrodku będą należeć m. in. lakiery marki Standox, Spies Hecker i Cromax.

Budowa nowego zakładu w Wuppertalu ma ruszyć w pierwszym kwartale 2015. To nie pierwsza tego typu inwestycja Axalta w ostatnim czasie – wcześniej firma podjęła decyzję o budowie nowych fabryk lakierów wodorozcieńczalnych w Brazylii i Chinach.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA