a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa fabryka Axalta CS w Wuppertalu

Nowa fabryka Axalta CS w Wuppertalu

Axalta uruchomiła produkcję lakierów wodorozcieńczalnych w swojej nowej fabryce w Wuppertalu. Nowy zakład to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie przyjaznymi środowisku, wodorozcieńczalnymi technologiami.

fabryka Axalta

Prezes Axalty Charlie Shaver oraz szef odziału EMEA Otmar Hauck oficjalnie otwierają produkcję w nowym zakładzie. Fot. arch. Axalta Coating Systems

O rozpoczęciu budowy nowej fabryki pisaliśmy we wrześniu. Lakiery produkowane w zakładzie przeznaczone będą przede wszystkim dla producentów OEM pojazdów lekkich i komercyjnych. Będą to produkty z linii Cromax, Spies Hecker i Standox.

W trakcie otwarcia Charlie Shaver mówił o tym, że Wuppertal i okolice stały się już regionem kojarzonym z nowymi technologiami dla branży samochodowej, a niemal każde z aut jeżdżących po tamtejszych drogach ma na sobie przynajmniej jeden lakier Axalty. Coraz częściej są to produkty wodorozcieńczalne, stąd decyzja o rozbudowaniu produkcji tego typu środków.

Menedżer nowo otwartej fabryki dr Norbert Weckes zapewnia, że jest to nowoczesny, przyjazny środowisku zakład przystosowany do produkcji lakierów o niewielkim śladzie ekologicznym i wyposażony w technologie ograniczające ilość odpadów.

Źródło: european-coatings.com