a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNouryon i Forge Nano pracują nad ultracienką powłoką

Nouryon i Forge Nano pracują nad ultracienką powłoką

Koncern Nouryon oraz amerykański start-up Forge Nano połączyły siły, by stworzyć nową, ultracienką powłokę. Znajdzie ona zastosowanie na bateriach i katalizatorach.

Nouryon Forge Nano

Fot. arch. Forge Nano

Technolodzy zamierzają wykorzystać technologię zwaną osadzaniem warstw atomowych ALD (ang. Atomic Layer Deposition). Stwarza ona szereg nowych możliwości i zastosowań.

Kontrolowanie powłok na poziomie nano

Obie firmy realizują komplementarne działania – Forge Nano rozwija precyzyjne technologie nanopowłok, natomiast Nouryon dostarcza metaloorganiczne podjednostki chemiczne, takie jak TMAL (trójmetylek glinu) czy DEZ (dietylocynk).

Podjednostki te, jak wyjaśnia dr Paul Lichty, założyciel i dyrektor generalny Forge Nano, umożliwiają gromadzenie pojedynczych warstw atomowych na powierzchni materiału, poprawiając jego właściwości fizyczne, lecz nie wpływając na ogólną funkcjonalność. Dzięki temu możliwe staje się kontrolowanie powłok na poziomie nano- i niższym oraz produkowanie ich na skalę komercyjną.

Wspólnymi siłami dla rozwoju rynku

Współpraca pokazuje, że Nouryon chce działać wspólnie z innymi podmiotami na rzecz nowych produktów i technologii, które przyczynią się do rozwoju rynku. Jak mówi Steve Hunt, wiceprezes działu Business Development w firmie:

Dzięki nowemu kontraktowi wkraczamy w sferę zastosowań takich jak katalizatory i baterie. Współpracując ściśle z partnerami takimi jak Forge Nano, możemy połączyć nasze doświadczenia, by wprowadzić na rynek nowe rozwiązania dla klientów z różnych branż.

Źródło: Nouryon