REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Norma RAL-GZ 632 – jak czyścić elewacje

Aby fasada przez długi czas prezentowała się pięknie i stanowiła ozdobę otoczenia, musi być regularnie czyszczona. O tym, jak i przy pomocy jakich środków to robić, mówi norma RAL-GZ 632.

RAL-GZ 632

Fot. chooyutshing / Foter.com / CC BY-NC-SA

Norma RAL-GZ 632:2007 dotyczy czyszczenia fasad z aluminium anodowanego, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych lub powlekanych metali – a więc również elementów elewacji pokrytych farbą proszkową. Standard ten podaje podstawowe zasady, jak czyścić elewacje nie uszkadzając ich.

Dokument określa między innymi, jakie preparaty mogą być stosowane dla konkretnych rodzajów zanieczyszczeń i w jaki sposób należy je aplikować. O ile w przypadku lekkich zabrudzeń zaleca się wykorzystanie środków czyszczących bez dodatków ściernych, o tyle w przypadku lepkich, trudnych do usunięcia zanieczyszczeń środki środki są dopuszczalne, należy jednak używać ich ostrożnie, z jak najmniejszą szkodą dla fasady. W takim wypadku konieczne jest wcześniejsze wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni, aby ocenić, czy nie uszkodzi podłoża.

Wiele zależy także od narzędzi i metod czyszczenia, dlatego w normie RAL poświęcono również uwagę tym kwestiom. Środek czyszczący powinien być nanoszony przy pomocy niewłóknistej szmatki lub gąbki, równomiernie na całej powierzchni, bez silnego szorowania.

RAL-GZ 632:2007 to zbiór praktycznych wskazówek dla firm sprzątających. W pełni stosując się do podanych w normie zaleceń firmy te mogą oficjalnie deklarować zgodność z normą RAL, zyskując tym samym większe zaufanie klientów.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA