REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niemiecki rynek farb w liczbach

Spośród państw europejskich Niemcy to największy rynek farb i powłok – swoją siedzibę ma w tym kraju ok. 300 wytwórców tego typu produktów. Jak obecnie wygląda jego sytuacja?

niemiecki rynek farb

Fot. Fotomek / pixabay.com

Około 300 producentów, zatrudniających 25 000 pracowników, związanych z branżą farb działa właśnie w Niemczech. Większość z nich to małe i średnie firmy, nie brak jednak rynkowych gigantów, wymienianych na liście 25 największych producentów farb w Europie.

W roku 2016 produkcja farb, powłok i tuszów w Niemczech wyniosła 2,6 mln ton. Sprzedano produkty o wartości 8 mld €. Wygląda na to, że w tym roku będzie tylko lepiej – na rok 2017 organizacja German Print and Printing Ink Association (VdL) przewiduje stabilny wzrost.

Farby dekoracyjne stanowią ilościowo 61%, ale pod względem wartości tylko 38% niemieckiego rynku. Farby przemysłowe zaś to 39% ilościowe i 62% wartościowe. Rynek jest ukierunkowany na eksport (rocznie 749 928 ton o wartości ponad 2,5 mld €), ale i sporo importuje (276 191 ton o wartości 804 mln €).

Konsumpcja na jednego mieszkańca Niemiec wynosi 3 kg tuszów drukarskich, 11 kg farb dekoracyjnych i 7 kg przemysłowych. Na głowę przypada więc w sumie 21 kg farb.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA