REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta świętuje 20 lat współpracy z Alucoil

W tym roku Axalta Coating Systems obchodzi 20-lecie współpracy z firmą Alucoil, hiszpańskim producentem materiałów aluminiowych dla branży budowlanej. Z tej okazji wprowadza na rynek nową kolekcję metalicznych farb proszkowych Pure Metal do blach aluminiowych.

Axalta Alucoil

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Kolekcja Pure Metal ma rozwiązać problem, który do tej pory spędzał sen z powiek projektantom i architektom – dopasowania koloru metalicznego farb na profile aluminiowe do odcieni metalicznych aluminiowych blach i paneli. Dotychczas kolory tych dwóch rodzajów elementów tworzyły zupełnie różne palety, dlatego ciężko było uzyskać jednolity wygląd obiektu. Nowa kolekcja jest już dostępna w Europie.

Początki współpracy Axalty i Alucoil sięgają roku 1997, kiedy to specjaliści z Alucoil opracowali nową linię do szybkiego powlekania blach i zwojów aluminiowych. Technologia ta wymagała również dostosowanych farb proszkowych, i tak, na zlecenie hiszpańskiego producenta, powstała specjalistyczna linia Axalty Alesta Speed.

Charakteryzuje się ona nawet do czterech razy krótszym czasem schnięcia niż w przypadku standardowych produktów poliestrowych. Ponadto farby Alesta Speed są bardzo elastyczne, co ma duże znaczenie przy powlekaniu zwojów aluminium – podłoże można dowolnie wyginać i kształtować, powłoka zaś nie ulega uszkodzeniu.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA