a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNiejonowe surfaktanty niemiecko-koreańskiego joint venture

Niejonowe surfaktanty niemiecko-koreańskiego joint venture

BASF zamierza stworzyć przedsiębiorstwo joint venture z jednym z koreańskich producentów. Współpraca dotyczyć ma sektora niejonowych surfaktantów.

Fot. Big_Heart / pixabay.com

Firmy BASF i Hannong Chemicals planują stworzyć przedsiębiorstwo joint venture BASF Hannong Chemicals Solutions Ltd. 51% akcji ma pozostać w rękach BASF, zaś 49% – w rękach Hannong Chemicals.

Technologia i produkcja

Powstałe z połączenia przedsiębiorstwo będzie mieć siedzibę w zakładzie Daejuk na terenie kompleksu Daesan Industrial Complex w Korei Południowej. Jak mówi Ralph Schweens, prezes oddziału Care Chemicals w BASF:

BASF bardzo cieszy się ze współpracy z Hannong Chemicals. Dzięki zaproponowanemu joint venture kontynuujemy rozwijanie możliwości obsługi azjatyckiego rynku – oferując klientom specjalistyczne niejonowe surfaktanty oraz niezawodne dostawy towaru.

Powstały podmiot łączyć będzie duże możliwości BASF w obszarze technologii i innowacji produktowych z dużą wydajnością Hannong w zakresie produkcji. Wyprodukowane niejonowe surfaktanty będą sprzedawane i dystrybuowane w obrębie własnych sieci obu podmiotów.

Rosnące zapotrzebowanie

Połączenie sił pozwoli odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie. Niejonowe surfaktanty stosowane są w wielu różnych branżach – m.in. jako składniki środków ochrony osobistej, produktów do czyszczenia powierzchni metalowych czy do obróbki skóry i tkanin.

Obecnie obydwie firmy dążą do uzyskania koniecznych pozwoleń. Zgodnie z planem spółka joint venture powstanie w pierwszym kwartale 2023 roku.

Źródło: BASF