REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Naturalne ekstrakty jako środki przeciwporostowe

Stosowanie różnego rodzaju naturalnych ekstraktów w roli środków przeciwporostowych stało się ostatnio popularne. Naukowcy z Uniwersytetu Southampton postanowili zbadać, czy z praktycznego punktu widzenia tego typu ekstrakty nadają się do tej roli.

środki przeciwporostowe

Fot. johnnyberg (rgbstock.com)

Brytyjscy badacze postanowili przebadać naturalne ekstrakty (pełniące rolę środków przeciwporostowych) w połączeniu z systemem CDP (ang. controlled depletion polymer – polimer ulegający ścieraniu w sposób kontrolowany). Aby sprawdzić, czy naturalny ekstrakt jest wystarczająco poręczny w roli środka przeciwporostowego, powłokę zastosowano na stalowych podłożach z podkładem i bez podkładu i poddano odpowiednim testom.

By ocenić wpływ ekstraktu na właściwości powłoki zastosowano techniki elektrochemiczne oraz dokonano obserwacji w mikroskopie optycznym oraz SEM. Zwieńczeniem całego eksperymentu było badanie terenowe w rzeczywistym środowisku morskim w National Oceanography Centre w Southampton. Wyniki zaprezentowano w artykule opublikowanym na łamach Progress in Organic Coatings.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA