a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneNajwyższy modułowy hotel na świecie z farbami Sika

Najwyższy modułowy hotel na świecie z farbami Sika

Produkty marki Sika zostały wykorzystane przy budowie najwyższego modułowego hotelu na świecie – AC Hotel by Marriott na nowojorskim Manhattanie. Budowla powstała ze 168 prefabrykowanych jednostek.

najwyższy modułowy hotel na świecie Sika

Fot. arch. Sika

Każdy z wykorzystanych modułów to kompletnie wyposażony i urządzony pokój hotelowy z łazienką w standardzie czterogwiazdkowym. Moduły powstały w polskiej wytwórni DMDmodular, a następnie zostały przetransportowane do Nowego Jorku i złożone na placu budowy na Manhattanie.

Produkty Sika do ochrony konstrukcji modułów

Produkty marki Sika posłużyły do zabezpieczenia modułów, z których wykonany został hotel. Do ochrony ich konstrukcji stalowej wykorzystany został system powłokowy składający się z gruntu SikaCor®-6630 Primer i farby nawierzchniowej SikaCor®-6630 M w kolorze DB 601.

Powstała w ten sposób powłoka jest bardzo trwała, charakteryzuje się dobrą przyczepnością oraz kryciem powierzchni i krawędzi. Prócz tego SikaCor®-6630 M ma jedną zasadniczą zaletę – powłokę nawet o dużej grubości można nanosić w jednym cyklu roboczym.

Moduły – sposób na szybką budowę

Dlaczego inwestor w tym wypadku zdecydował się akurat na system modułowy? Ponieważ to technologia, która mocno skraca czas budowy, zaś w centrum Nowego Jorku było to istotną korzyścią.

Ostatecznie hotel ma 96 metrów wysokości i 25 pięter. Pierwsze cztery jego kondygnacje, na których znajdują się obiekty wspólne – bary, restauracje i sklepy – zostały wzniesione w tradycyjny sposób. Reszta, czyli piętra z pokojami hotelowymi, zostały złożone z modułów.

Źródło: Sika