REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Najwyższy modułowy hotel na świecie z farbami Sika

Produkty marki Sika zostały wykorzystane przy budowie najwyższego modułowego hotelu na świecie – AC Hotel by Marriott na nowojorskim Manhattanie. Budowla powstała ze 168 prefabrykowanych jednostek.

najwyższy modułowy hotel na świecie Sika

Fot. arch. Sika

Każdy z wykorzystanych modułów to kompletnie wyposażony i urządzony pokój hotelowy z łazienką w standardzie czterogwiazdkowym. Moduły powstały w polskiej wytwórni DMDmodular, a następnie zostały przetransportowane do Nowego Jorku i złożone na placu budowy na Manhattanie.

Produkty Sika do ochrony konstrukcji modułów

Produkty marki Sika posłużyły do zabezpieczenia modułów, z których wykonany został hotel. Do ochrony ich konstrukcji stalowej wykorzystany został system powłokowy składający się z gruntu SikaCor®-6630 Primer i farby nawierzchniowej SikaCor®-6630 M w kolorze DB 601.

Powstała w ten sposób powłoka jest bardzo trwała, charakteryzuje się dobrą przyczepnością oraz kryciem powierzchni i krawędzi. Prócz tego SikaCor®-6630 M ma jedną zasadniczą zaletę – powłokę nawet o dużej grubości można nanosić w jednym cyklu roboczym.

Moduły – sposób na szybką budowę

Dlaczego inwestor w tym wypadku zdecydował się akurat na system modułowy? Ponieważ to technologia, która mocno skraca czas budowy, zaś w centrum Nowego Jorku było to istotną korzyścią.

Ostatecznie hotel ma 96 metrów wysokości i 25 pięter. Pierwsze cztery jego kondygnacje, na których znajdują się obiekty wspólne – bary, restauracje i sklepy – zostały wzniesione w tradycyjny sposób. Reszta, czyli piętra z pokojami hotelowymi, zostały złożone z modułów.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA