REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Największy obraz na świecie malowany farbami Dulux

Ceniony artysta Sacha Jafri w ramach zbiórki charytatywnej postanowił ustanowić nowy rekord – namalować największy na świecie obraz na płótnie. W realizacji tego ambitnego zadania pomaga mu firma AkzoNobel.

AkzoNobel Dulux Sacha Jafri

Fot. arch. AkzoNobel

Gigantyczny obraz to element projektu Humanity Inspired, w ramach którego Jafri zamierza zebrać 30 milionów dolarów na cele charytatywne – na potrzeby służby zdrowia i edukacji. Obraz będzie miał długość 160 metrów, czyli dwa razy tyle, co boisko do piłki nożnej.

Największa taka inicjatywa w historii

Niezwykłe dzieło, zatytułowane The Journey of Humanity (Podróż Ludzkości), powstaje w Dubaju, gdzie artysta przebywa od początku pandemii w związku z kwarantanną. O pomoc poprosił dzieci z całego świata – przysłane przez nie rysunki są przez niego wkomponowywane w ogromne malowidło. Do wykonania obrazu Jafri wykorzystuje farby Dulux od AkzoNobel. Jak mówi artysta:

Moja inicjatywa, Humanity Inspired, ma być katalizatorem społecznych zmian, które dokonają się poprzez serca, umysły i dusze dzieci z całego świata. To trampolina do lepszej przyszłości dla wszystkich ludzi. Moim celem jest łączyć świat oraz połączyć nas na nowo ze sobą i z duszą Ziemi. Cieszę się, że w moim rekordowym projekcie – nazywanym „największą artystyczną, społeczną i filantropijną inicjatywą w historii” – mam wsparcie marki Dulux i AkzoNobel.

Stephanie Kraneveld, globalny dyrektor ds. marketingu i komunikacji w AkzoNobel, dodaje, że projekt Jafriego doskonale wpisuje się w kultywowaną przez koncern ideę inspirowania społeczności poprzez kolor. „Zawsze wierzyliśmy, że farby mają moc odmieniania ludzkiego życia” – komentuje Kraneveld.

60 fragmentów na sprzedaż w charytatywnej aukcji

Sacha Jafri to jeden z najbardziej uwielbianych żyjących malarzy – jego dzieła posiadają m.in. Barack Obama, Bill Gates, George Clooney, Leonardo DiCaprio i Madonna. Po ukończeniu rekordowych rozmiarów obraz zostanie podzielony na 60 oprawionych, ponumerowanych i podpisanych fragmentów, które wystawione zostaną na sprzedaż w aukcji charytatywnej. Cały projekt wspierają m.in. UNICEF i UNESCO.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA