a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZmagania młodych lakierników – konkurs marki R-M

Zmagania młodych lakierników – konkurs marki R-M

Norweg Ole Kristian Fureid pokonał kilkunastu rywali i został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika, organizowanego przez markę R-M. Drugie miejsce zajął Elvis Husic ze Słowenii, zwycięską trójkę zaś zamknął Steve Poiret z Belgii.

R-M

W środku zwycięska trójka (od lewej: Ole Kristian Fureid, Elvis Husic, Steve Poiret), z lewej Markus Kamieth – prezes BASF Coatings, z prawej Harald Pflanzl – starszy wiceprezes BASF Coatings Automotive Refinish Coatings Solutions Europe. Fot. arch. R-M / BASF

Konkursowe rozgrywki odbyły się w dniach 8-10 października w centrum szkoleniowym R-M w Clermont de l’Oise we Francji i wzięło w nich udział 18 zawodników, wszyscy poniżej 30. roku życia. Organizatorzy byli bardzo podbudowani wiedzą i umiejętnościami młodych lakierników. Świetnie wyszkolona kadra jest bowiem gwarancją pierwszorzędnie wykonanej pracy w lakierniach i warsztatach.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje zdolności w kilku wymagających konkurencjach. Wykazać się musieli nie tylko zręcznością, ale i znajomością najnowszych technologii lakierniczych. Do ich zadań należały między innymi poprawna aplikacja wodorozcieńczalnych farb R-M z linii ONYX HD, różne techniki naprawy powłoki samochodowej oraz testy koloru.

Zadanie dodatkowe, VIP Colour Task, związane było z trendami kolorystycznymi w branży samochodowej. Zawodnicy musieli stworzyć i zaprezentować własny projekt systemu malarskiego, uwzględniający, jakie odcienie są obecnie najbardziej na topie. Rolę sędziego w tej dodatkowej konkurencji pełnił Mark Gutjahr, szef działu Design Europe BASF, który na kolorach zna się jak nikt inny.

Wśród uczestników konkursu znalazł się także reprezentant Polski. Pozostali zawodnicy przyjechali m.in. z Austrii, Francji, Włoch, Bułgarii, Słowenii, Białorusi, a nawet Japonii i RPA.

Źródło: BASF