a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiNajbardziej ekologiczny biurowiec świata z farbami PPG

Najbardziej ekologiczny biurowiec świata z farbami PPG

Nowy wieżowiec PNC Plaza w Pittsburgu, siedziba korporacji PNC, powstał z założenia jako najbardziej ekologiczny biurowiec na świecie. Dopełnieniem dzieła były oczywiście przyjazne środowisku farby – dostarczone przez koncern PPG.

biurowiec PPG

Imponujący biurowiec PNC Plaza został otwarty w październiku 2015. Liczy 33 piętra i mieści 2000 stanowisk pracy. Tym co go najbardziej wyróżnia jest jednak fakt, że wykorzystuje najnowsze, przyjazne środowisku technologie. Fasada typu „double skin” umożliwia naturalną wentylację, komin słoneczny pozwala częściowo zasilać budynek przy pomocy energii słonecznej, a okna ze specjalistycznego szkła PPG wpuszczają do środka dużo światła, ograniczając wydatki na oświetlenie.

Szkło Sungate i Starphire Ultra-Clear to nie jedyne produkty PPG, jakie wykorzystano przy budowie niezwykłego biurowca. Do pokrycia paneli metalowych, z których wykonane zostały zewnętrzne i wewnętrzne ściany osłonowe, zastosowano fluoropolimerową farbę proszkową Coraflon w odcieniu Gray Mica. Farba ta nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisją LZO, a równocześnie jest bardzo trwała i odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu zachowuje kolor i połysk na długie lata.

Prócz tego w ramach prac wykończeniowych na zewnątrz i wewnątrz budynku wykorzystano cztery produkty z grupy PPG Paints. Są to farby wewnętrzne Speedhide latex, Speedhide Zero zero-VOC latex i akrylowo-epoksydowa Piit-Glaze WB1, a także satynowa emalia do zastosowań zewnętrznych bezpośrednio na podłoża metaliczne, Pitt-Tech. Wszystkie są przyjazne środowisku i wykazują niską emisję LZO, dzięki czemu idealnie wpisują się w ideę ekologicznego PNC Plaza.

Źródło, fot.: PPG