a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNagroda „BYK Advance” dla twórców CERAFLOUR® 1000

Nagroda „BYK Advance” dla twórców CERAFLOUR® 1000

Firma BYK Additives & Instruments odznaczyła tegoroczną nagrodą „BYK Advance” międzynarodowy zespół, którego dziełem jest polimerowy dodatek do farb CERAFLOUR® 1000.

fot. arch. BYK

O innowacyjności nagrodzonego produktu decydują nie tylko jego doskonałe właściwości – biodegradowalność, przezroczystość, wysoka odporność na zarysowanie, zdolności regeneracyjne i matujące – ale i sam proces produkcji, przebiegający z udziałem bakterii. Jest to więc świetny przykład wykorzystania biotechnologii w przemyśle farbiarskim. W wyniku takiej bezpiecznej dla środowiska procedury otrzymujemy wysokiej jakości produkt, który stosować można w układach zarówno rozpuszczalnikowych, jak i wodorozcieńczalnych, przy udziale sieciowania radiacyjnego. Zalecane obszary zastosowania CERAFLOUR® 1000 to przemysł oraz pokrycia na drewno i meble.

Nagroda „BYK Advance” jest corocznie przyznawana przez BYK Additives & Instruments za wyjątkowo innowacyjne rozwiązania w służbie przemysłu farbiarskiego. Zgodnie z polityką firmy, która faworyzuje pracę zespołową – ścisłą współpracę między badaniami a produkcją, naukowcami a specjalistami od procesów wytwarzania – nagradzane są całe grupy badawcze, których wspólnym sukcesem jest opracowanie nowej, rewolucyjnej formuły.

źródło: BYK