a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiNa każdy klimat – inna farba Valspar

Na każdy klimat – inna farba Valspar

O ile nasz kraj jest stosunkowo niewielki i klimat w różnych jego częściach jest bardzo podobny, w przypadku gigantów takich jak Stany Zjednoczone sytuacja nie jest już tak jednolita. Są rejony gorące i suche, są również takie, gdzie pada przez większą część roku. Valspar postanowił wziąć to pod uwagę i stworzył farby dostosowane do różnych klimatów.

Valspar klimat

Fot. arch. Valspar

Producent wprowadził na rynek trzy wersje swojej farby elewacyjnej Valspar Reserve Extreme Weather Paint + Primer. Zawierają one składniki nigdy wcześniej nie używane do produkcji farby. Podstawą jest znana i ceniona farba 2w1, dostępna w szerokiej palecie kolorów, obecnie jednak dostępna w sprzedaży w trzech wariantach: z technologią SunStopper, z technologią RainRelief oraz z technologią SeasonFlex.

Jak tłumaczy Heidi Petz, wiceprezes ds. marketingu w Valspar, jest to niespotykana wcześniej innowacja w zakresie kategorii produktowych. Pomysł na nią podsunęli sami klienci, którzy poszukiwali produktów specyficznych dla zamieszkanych przez siebie regionów. Eksperci wyróżnili więc trzy główne obszary klimatyczne w Stanach Zjednoczonych i opracowali dostosowane do tych warunków wersje farby Reserve. Są to:

  • technologia SunStopper – dla ciepłego, suchego i słonecznego klimatu; składniki zawarte w farbie chronią przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie farby, oraz silnym nasłonecznieniem, które może prowadzić do łuszczenia, pękania i kredowania,
  • technologia RainRelief – pozwala uzyskać trwałą, odporną na zagrzybienie elewację, idealną dla deszczowych i wilgotnych regionów; blokuje przenikanie wilgoci, a cieniutka elastyczna warstwa zasklepia pęknięcia i zapobiega łuszczeniu się farby,
  • technologia SeasonFlex – dla regionów o ostrym klimacie, charakteryzujących się upalnymi latami i bardzo mroźnymi zimami; zapobiega zagrzybieniu i porastaniu algami, chroni farbę przed łuszczeniem, pękaniem oraz utratą koloru.

Źródło: pcimag.com

Dowiedz się więcej o firmie