REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Na każdy klimat – inna farba Valspar

O ile nasz kraj jest stosunkowo niewielki i klimat w różnych jego częściach jest bardzo podobny, w przypadku gigantów takich jak Stany Zjednoczone sytuacja nie jest już tak jednolita. Są rejony gorące i suche, są również takie, gdzie pada przez większą część roku. Valspar postanowił wziąć to pod uwagę i stworzył farby dostosowane do różnych klimatów.

Valspar klimat

Fot. arch. Valspar

Producent wprowadził na rynek trzy wersje swojej farby elewacyjnej Valspar Reserve Extreme Weather Paint + Primer. Zawierają one składniki nigdy wcześniej nie używane do produkcji farby. Podstawą jest znana i ceniona farba 2w1, dostępna w szerokiej palecie kolorów, obecnie jednak dostępna w sprzedaży w trzech wariantach: z technologią SunStopper, z technologią RainRelief oraz z technologią SeasonFlex.

Jak tłumaczy Heidi Petz, wiceprezes ds. marketingu w Valspar, jest to niespotykana wcześniej innowacja w zakresie kategorii produktowych. Pomysł na nią podsunęli sami klienci, którzy poszukiwali produktów specyficznych dla zamieszkanych przez siebie regionów. Eksperci wyróżnili więc trzy główne obszary klimatyczne w Stanach Zjednoczonych i opracowali dostosowane do tych warunków wersje farby Reserve. Są to:

  • technologia SunStopper – dla ciepłego, suchego i słonecznego klimatu; składniki zawarte w farbie chronią przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie farby, oraz silnym nasłonecznieniem, które może prowadzić do łuszczenia, pękania i kredowania,
  • technologia RainRelief – pozwala uzyskać trwałą, odporną na zagrzybienie elewację, idealną dla deszczowych i wilgotnych regionów; blokuje przenikanie wilgoci, a cieniutka elastyczna warstwa zasklepia pęknięcia i zapobiega łuszczeniu się farby,
  • technologia SeasonFlex – dla regionów o ostrym klimacie, charakteryzujących się upalnymi latami i bardzo mroźnymi zimami; zapobiega zagrzybieniu i porastaniu algami, chroni farbę przed łuszczeniem, pękaniem oraz utratą koloru.

Źródło: pcimag.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA