a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMotorower na zawody MotoStudent z lakierem Axalty

Motorower na zawody MotoStudent z lakierem Axalty

W tegorocznych studenckich wyścigach MotoStudent w dniach 5-9 października 2016 wzięło udział 55 zespołów z różnych zakątków świata. Wśród nich Wolfast UniOvi, drużyna z Uniwersytetu w Oviedo w Hiszpanii, której oficjalnym sponsorem jest Axalta Coating Systems.

MotoStudent Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Każdego roku zawody MotoStudent przyciągają dziesiątki studentów z całego świata. Zadanie nie jest proste – w wyścigu na Motorland World Championship Aragón Circuit w Hiszpanii startuje się na własnoręcznie skonstruowanych motorowerach, elektrycznych lub z silnikiem czterosuwowym.

Wśród 55 drużyn z Europy i Ameryki Południowej, które zgłosiły swój udział w zawodach, znalazł się także zespół z Uniwersytetu w Oviedo – Wolfast UniOvi. Składającą się z 22 studentów i dwóch wykładowców drużynę wspiera firma Axalta. Jako oficjalny sponsor dostarczyła ona lakiery wodorozcieńczalne do pomalowania roweru i pomogła w ich aplikacji. Produkty musiały spełniać odpowiednie wymogi – nie tylko nadawać pojazdowi piękny wygląd, ale i nie obciążać go, aby mógł się jak najszybciej poruszać.

Wsparcie dla drużyny Wolfast UniOvi to tylko jeden z elementów współpracy Axalty z Uniwersytetem w Oviedo. Firma zaoferowała również cztery półroczne staże dla studentów uczelni. Na różne sposoby pomaga więc młodym w ich rozwoju i pozwala im naprawdę rozwinąć skrzydła.

Źródło: Axalta Coating Systems