REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Merck zwiększa produkcję pigmentów z efektem

Firma Merck zwiększa swoją produkcję pigmentów z efektem specjalnym. W tym celu zaplanowano rozbudowę zakładu w Gernsheim, zatrudniającego obecnie około 750 osób.

Merck pigmenty z efektem specjalnym

Dorothea Wenzel, dyrektor oddziału Surface Solutions. Fot. arch. Merck

Nowy ośrodek produkcyjny w zakładzie w Gernsheim pozwoli zwiększyć produkcję płatków na bazie krzemionki, oferujących całą gamę efektów specjalnych. Kosztująca firmę 28 mln € inwestycja to część programu rozbudowania oddziału pigmentów Merck. Jak mówi Dorothea Wenzel stojąca na czele oddziału Surface Solutions w Merck:

Inwestycja ta pomoże nam lepiej spełnić potrzeby klientów, umacniając naszą pozycję lidera produkcji wysokiej jakości pigmentów z efektem. Merck odwołuje się do tradycji – w tym roku nasz oddział pigmentów obchodzi swoje 60. urodziny. Chcemy dopisać kolejne fascynujące rozdziały do tej długiej, pełnej sukcesów historii.

Linie pigmentów Colorstream i Xirona od Merck na bazie krzemionki, powstałe z myślą o lakierach samochodowych oraz kosmetykach, zostały doskonale przyjęte na rynku i wpisały się w aktualne trendy. Właśnie te produkty, zmieniające odcienie w zależności od kąta patrzenia i gwarantujące efektowny wygląd, produkowane będą w rozbudowanym zakładzie.

Nowa linia produkcyjna ma ruszyć w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: Merck

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA