a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMerck zwiększa produkcję pigmentów z efektem

Merck zwiększa produkcję pigmentów z efektem

Firma Merck zwiększa swoją produkcję pigmentów z efektem specjalnym. W tym celu zaplanowano rozbudowę zakładu w Gernsheim, zatrudniającego obecnie około 750 osób.

Merck pigmenty z efektem specjalnym

Dorothea Wenzel, dyrektor oddziału Surface Solutions. Fot. arch. Merck

Nowy ośrodek produkcyjny w zakładzie w Gernsheim pozwoli zwiększyć produkcję płatków na bazie krzemionki, oferujących całą gamę efektów specjalnych. Kosztująca firmę 28 mln € inwestycja to część programu rozbudowania oddziału pigmentów Merck. Jak mówi Dorothea Wenzel stojąca na czele oddziału Surface Solutions w Merck:

Inwestycja ta pomoże nam lepiej spełnić potrzeby klientów, umacniając naszą pozycję lidera produkcji wysokiej jakości pigmentów z efektem. Merck odwołuje się do tradycji – w tym roku nasz oddział pigmentów obchodzi swoje 60. urodziny. Chcemy dopisać kolejne fascynujące rozdziały do tej długiej, pełnej sukcesów historii.

Linie pigmentów Colorstream i Xirona od Merck na bazie krzemionki, powstałe z myślą o lakierach samochodowych oraz kosmetykach, zostały doskonale przyjęte na rynku i wpisały się w aktualne trendy. Właśnie te produkty, zmieniające odcienie w zależności od kąta patrzenia i gwarantujące efektowny wygląd, produkowane będą w rozbudowanym zakładzie.

Nowa linia produkcyjna ma ruszyć w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: Merck