REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mercedes-AMG Petronas w sezonie 2020 nadal z Axaltą

Na początku roku firma Axalta Coating Systems przedłużyła swój kontrakt z drużyną Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas. Bolid według nowego projektu pojawi się na torze w tym sezonie, jeśli tylko wyścigi zostaną planowo wznowione.

Mercedes-AMG Petronas Axalta Coating Systems Spies Hecker

Fot. arch. Axalta CS / Mercedes-AMG Petronas

Zespół Mercedes-AMG Petronas to niekwestionowany czempion Formuły 1 – pod koniec sezonu 2019 sięgnął po tytuł mistrzowski już szósty rok z rzędu. Od ponad sześciu lat drużyna korzysta na swoich bolidach z produktów Spies Hecker od Axalty.

Nowość w projekcie – kolor burgundowy

Eksperci Axalta CS współpracują ściśle z lakiernią zespołu w Barckley w Wielkiej Brytanii, by zapewnić lekkie i wytrzymałe wykończenie lakiernicze, które zarazem pięknie się prezentuje. Nowością w projekcie bolida na sezon 2020, zaprezentowanego w lutym 2020, jest dodatek koloru burgundowego. Jak mówi Andrew Moody, szef działu Paint and Graphics w zespole Merecedes-AMG Petronas:

Burgund nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Na bolidzie mamy do czynienia z pięciostopniowym cieniowaniem od burgundowego do czarnego. Do tego czarna i srebrna linia zarysu, ograniczające burgundowe obszary. Do tego napis INEOS ma kolor biały, więc cały proces lakierowania był dość złożony. Wiemy jednak, że jeśli chodzi o wykończenie, możemy polegać na Spies Hecker.

Odcień burgundowy pojawił się na bolidzie ze względu na nowego partnera zespołu Mercedes-AMG Petronas – INEOS. Kolorem oddziału sportowego firmy jest właśnie burgund.

Wyścigi Formuły 1 prawdopodobnie od lipca

Z powodu pandemii koronawirusa wyścigi Formuły 1 w tym roku jeszcze się nie rozpoczęły. Szczegółowy kalendarz ma być zaprezentowany w czerwcu, jednak wstępnie mowa jest o starcie na początku lipca. Ze względu na środki bezpieczeństwa wyścigi odbywać się będą jednak przy pustych trybunach.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA