a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel rusza z budową nowej fabryki w Chinach

Hempel rusza z budową nowej fabryki w Chinach

18 maja firma Hempel rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego w w Chinach. Obiekt, który ma zastąpić starą fabrykę w Yantai, pozwoli spełnić duże zapotrzebowanie na przyjazne środowisku i innowacyjne powłoki w tym regionie.

fabryka Hempel Chiny Yantai

Fot. arch. Hempel

Zlokalizowana na terenie Yantai Chemical Industrial Park, nowa fabryka Hempel zastąpi istniejący już wcześniej zakład w Yantai. Jego zdolność produkcyjna wyniesie ponad 100 000 ton rocznie. Inwestycja kosztowała firmę 100 mln $.

Na drodze do podwojenia przychodów

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego zaplanowano na przyszły rok. Jak mówi Michael Mei, wiceprezes grupy Hempel w regionie Północnej Azji:

Dzięki naszej nowej fabryce w Yantai jeszcze bardziej skoncentrujemy się na dostarczaniu innowacyjnych, przyjaznych środowisku powłok do naszych klientów w tym regionie. Chiński rynek jest dla firmy Hempel bardzo ważny, co pokazują nasze kolejne inwestycje w tej części świata.

Wiceprezes dodaje, że nowe inwestycje mają pomóc firmie w osiągnięciu ambitnego finansowego celu – podwojeniu przychodów w ciągu następnych pięciu lat. Oznacza to, że celem są przychody na poziomie 3 mld €.

Na chińskim rynku od prawie 30 lat

Hempel otworzył pierwszą fabrykę w Yantai w roku 1992. Od tego czasu firma była aktywnie obecne na chińskim rynku. Oprócz tego ma w Chinach dwa inne zakłady – w Kunshan i Guangzhou.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie