a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMcLaren i AkzoNobel – kolejny wspólny sezon Formuły 1

McLaren i AkzoNobel – kolejny wspólny sezon Formuły 1

Zespół McLaren Racing wjeżdża w kolejny sezon Formuły 1 z lakierami AkzoNobel. Partnerzy po raz kolejny rozszerzyli współpracę, która trwa od 2008 roku.

AkzoNobel McLaren Formuła 1

Fot. arch. AkzoNobel

Jako oficjalny partner ds. farb i powłok AkzoNobel dostarcza swoje lakiery samochodowe marki Sikkens do zabezpieczenia wszystkich części MCL35M. Oprócz tego oddział Marine and Protective Coatings firmy zapewnia osłonę cieplną w postaci powłoki Intertherm 50 z linii International na części położone w otoczeniu silnika i układu wydechowego.

Duch zespołu i wola zwycięstwa

Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel, producent jest dumny ze współpracy – duch zespołu McLaren i wola zwycięstwa inspirują go do opracowywania jeszcze lepszych rozwiązań. Z kolei Mark Waller, dyrektor handlowy McLaren Racing, mówi:

Nasza współpraca z AkzoNobel rozkwitła w ciągu minionej dekady. Pasja naszego partnera do odkrywania i innowacji idealnie pasuje do naszego zespołu. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę oraz razem rozwijać innowacyjne technologie w postaci nowych produktów AkzoNobel, które pomagają naszym pojazdom lepiej radzić sobie na trasie.

Naukowcy i technicy McLaren Racing i AkzoNobel pracują razem już od ponad dekady. W 2012 do współpracy włączono McLaren Automotive. Owocem wspólnych działań były nie tylko nowe technologie powłokowe i odcienie, ale również otwarcie ścieżek do nowych, przyszłościowych rozwiązań.

Pierwsze Grand Prix już 28 marca

Testy przed nowym sezonem rozpoczynają się już za dwa dni, 12 marca. Pierwszy wyścig Grand Prix zaplanowano natomiast na 28 marca w Bahrajnie.

Źródło: AkzoNobel