REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Materiały Sika przy budowie Kraków Arena

Już wkrótce otwarcie obiektu Kraków Arena, największej tego typu hali sportowo-widowiskowej w Polsce. Sika przypomina przy tej okazji swój wkład w realizację inwestycji.

Sika Kraków Arena

Fot. Luxetowiec (Wikimedia Commons)

Hala Kraków Arena powstaje właśnie na krakowskich Czyżynach, przy ulicy Stanisława Lema. Zgodnie z zapowiedziami ten ogromny obiekt będzie w stanie pomieścić nawet 18000 widzów, co oznacza że jest największą tego typu halą w Polsce. Posłuży jako arena zmagań sportowych, ale również dużych imprez kulturalnych i wystawienniczych. Ciąży na nim duża odpowiedzialność, dlatego wymagana niezawodnego zabezpieczenia i wysokiej jakości materiałów.

Posadzki od Sika

Firma Sika odpowiedzialna była za systemy posadzkowe na parkingach i głównych ciągach komunikacyjnych – łącznie około 30 tysięcy m². Oprócz trwałości i wytrzymałości jednym z najważniejszych kryteriów była w tym wypadku zróżnicowana kolorystyka, tę zaś Sika była w stanie zagwarantować.

Na parkingach wykorzystano system OS8 – dwuskładnikową żywicę epoksydową Sikafloor-161 oraz powłokę epoksydową Sikafloor-264 dostępną w różnych kolorach. Te same produkty zastosowano na trybunach i w pieszych ciągach komunikacyjnych. Nad aplikacją systemów czuwali specjaliści TM Flooring Sika Poland.

Dla pewnej konstrukcji

Prócz tego firma dostarczyła membrany Sarnafil do izolacji dachu, materiały do naprawy betonu (System Sika Repair), uszczelniania powierzchniowego (Sikadur Combiflex SG System) oraz wzmocnienia konstrukcji (taśmy z włókien węglowych Sika Carbodur).

Dzięki wysokiej jakości produktów oraz doświadczeniu specjalistów Sika obiekt jest doskonale zabezpieczony i gotowy na przyjęcie kilkunastu tysięcy gości.

Sika Kraków Arena

Od prawej: Tomasz Barbacki – jeden z projektantów, Marek Kawalec – przedstawiciel Sika Poland oraz dwaj projektanci z Ukrainy zainteresowani takim obiektem u siebie w kraju. Fot. arch. Sika

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA