REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lotnisko w Turkmenistanie z farbami Alesta SD

Ashgabat International Airport w Turkmenistanie to największe lotnisko Środkowej Azji. Główny budynek obiektu zachwyca bardzo nietypowym kształtem – lecącego sokoła. Fasada tego metalowego kolosa jest w całości biała, a do jej pomalowania wykorzystano farby Axalty marki Alesta SD (Super Durable).

lotnisko Turkmenistan Alesta SD

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Alesta SD to farba o dużej stabilności koloru i połysku, powstała z myślą właśnie o ochronie budynków komercyjnych, takich jak lotniska, dworce czy centra handlowe. Spełnia więc wymagania – Ashgabat International Airport, jako jeden z najbardziej prestiżowych projektów infrastrukturalnych w Turkmenistanie, wymagał farby fasadowej, która przede wszystkim będzie bardzo odporna na warunki atmosferyczne i przez długi czas utrzyma intensywny odcień i połysk.

Pokrycia farbą wymagało ok. 32 000 m² powierzchni fasadowej obiektu o nietypowym kształcie sokoła. Willi Müsgen z Köln-Color, niemieckiej firmy, która zajęła się aplikacją farb, mówi:

Producent metalu zasugerował wykorzystanie na panelach fasadowych odcienia RAL 9016 HFW Matt Traffic White. Wybraliśmy więc farby proszkowe Axalty Alesta SD Matt RAL 9016. Pracujemy z produktami Alesta SD bardzo często i wiemy, czego możemy się po nich spodziewać.

Z Kolonii Do Aszchabadu

Panele o grubości 3 mm, z których zbudowana jest fasada, wytworzone zostały przez inną firmę z Kolonii, Christian Pohl. W okresie od października 2015 do czerwca 2016 były one stopniowo produkowane i przekazywane następnie fachowcom z Köln-Color.

Proces malowania odbywał się w Niemczech, a po pokryciu farbą panele transportowano do Aszchabadu i tam ostatecznie je połączono. Jak mówi Olaf Duisberg, kierownik ds. kluczowych klientów działu Architectural Powder Coatings Axalty w Niemczech:

Wielką radość sprawiła nam współpraca po raz kolejny z Christian Pohl and Köln-Color, zwłaszcza że chodziło o o realizację tak niezwykłego projektu. Nasza linia Alesta SD została zaprojektowana specjalnie z myślą o budynkach narażonych na silne działanie światła słonecznego, są to farby o bardzo wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Dlatego to idealny wybór w przypadku lotniska Ashgabat International Airport – farby Alesta SD zapewnią temu prestiżowemu obiektowi piękny wygląd na długie lata.

Sokół dla 17 mln pasażerów rocznie

Projekt tego międzynarodowego lotniska, które wyceniono na 2,3 mld $, składa się z 30 budynków rozmieszczonych na powierzchni 350 000 m² w pobliżu stolicy Turkmenistanu, Aszchabadu. Obiekt posiada dwa terminale pasażerskie. Szacuje się, że będzie on mógł obsługiwać ponad 17 mln pasażerów oraz umożliwi załadunek 200 000 ton towarów rocznie.

Oznaczenie SD (Super Durable) to jeden z trzech poziomów wytrzymałości powszechnie używanych w przemyśle farbiarskim. Farby proszkowe Alesta AP (Architectural Polyester) są przeznaczone dla mniejszych, w tym mieszkalnych, projektów w standardowych warunkach klimatycznych. Alesta SD o długotrwałym kolorze i połysku jest idealnym wyborem w przypadku ważnych obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Wreszcie – Alesta UD (Ultra Durable) to farba do zabezpieczania najbardziej prestiżowych budynków, znajdujących się w regionach narażonych na bardzo silne promieniowanie UV.

Źródło: Axalta Coating Systems

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA