REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Latający Szkot znów lata – z farbami HMG Paints

Latający Szkot, najsłynniejsza lokomotywa na świecie, powrócił na trasę! Nie na stałe co prawda, bo przejechał jedynie do Yorku, gdzie zostanie częścią ruchomej wystawy. Z tej okazji poddano go niezbędnym zabiegom kosmetycznym – został odmalowany farbami HMG Paints.

Latający Szkot HMG Paints

Fot. arch. HMG Paints

Latający Szkot odmalowany został na piękny zielony kolor charakterystyczny dla brytyjskiej kolei. Odcień ten został odtworzony dzięki bibliotece historycznych kolorów z Craftmaster Paints of Cambridge. Farby, na podstawie specyfikacji Craftmaster, wyprodukowała z wykorzystaniem najlepszych pigmentów i składników firma HMG Paints.

Cały projekt renowacji lokomotywy kosztował 4,2 mln £. Jego zwieńczeniem był przejazd maszyny z Londynu do Yorku, gdzie ta legenda brytyjskich torów stanie się częścią ruchomej wystawy muzealnej. Przy trasie którą przebył Latający Szkot zgromadziły się setki miłośników kolei.

Wspaniały wygląd lokomotywy to zasługa wysokiej jakości systemu malarskiego – od grubopowłokowego podkładu Craftmaster High Build Undercoat po klasyczną emalię nawierzchniową Craftmaster Coach Enamel. Jest to efekt trwającej już od wielu lat współpracy między Craftmaster i HMG Paints.

Źródło: HMG Paints

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA