a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiLaserem po farbie – Trippy Paint

Laserem po farbie – Trippy Paint

Szukasz sposobu, by twoje dziecko samo z siebie popędziło do łóżka zaraz po zmroku? Oto on – Trippy Paint. Przezroczysta farba, po której przy pomocy lasera można pisać i rysować w ciemności.

Trippy Paint

Fot. Trippy Paint

Okazuje się, że farba może być źródłem niewyczerpanej frajdy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wystarczy nanieść na ścianę warstwę Trippy Paint. Nie ma obaw, że zeszpeci ona wygląd naszego wnętrza – jest całkowicie przezroczysta, dlatego goście nie zauważą jej na warstwie innej, kolorowej farby lub nawet na tapecie. A kiedy światła zgasną… zacznie się zabawa!

Czemu nie znika?

Większość materiałów po wzbudzeniu światłem lasera oddaje zaabsorbowaną energię w postaci światła bardzo szybko, w ciągu zaledwie kilkunastu nanosekund, dlatego obserwujemy jedynie błysk. Z Trippy Paint jest inaczej. Dzięki odpowiedniej formule oddaje ona energię bardzo powoli, dlatego wszystko co „narysujemy” na niej laserem będzie widoczne dużo dłużej. Można dać upust kreatywności!

Wszystkich przerażonych wizją trwale zabazgranych ścian szybko uspokajamy – wystarczy z powrotem włączyć na chwilę światła, by cała kompozycja zniknęła i by warstwa Trippy Paint stała się znów czystym płótnem, na którym można tworzyć do woli. W świetle dnia rzecz jasna po naszej szalonej twórczości nie zostaje żaden ślad, tak więc goście nigdy sami się nie zorientują, że na ścianie znajduje się coś więcej prócz zwykłej farby.

Bezpieczna i nietoksyczna

Twórcy Trippy Paint zapewniają, że nie jest ona w żaden sposób niebezpieczna. Jej „świecąca” formuła oparta jest na pierwiastkach ziem rzadkich, które występują naturalnie w przyrodzie i nie są toksyczne. Farba spełnia szereg uznanych na świecie standardów, między innymi DIN, ASTM oraz ISO. Jedynym elementem, który stwarzać może zagrożenie, jest laser; dzieciom koniecznie należy zwrócić uwagę, żeby nie kierowały jego światła na oczy.

Wesprzyj twórców!

Spodobał ci się pomysł Trippy Paints? Chcesz, by można ją było kupić na całym świecie? Możesz się do tego przyczynić – na portalu Kickstarter twórcy Trippy Paints zbierają fundusze na rozwój swojej małej firmy, która zatrudnia póki co tylko 10 osób. Pieniądze są im potrzebne, by zwiększyć produkcję i móc wysyłać swoją farbę nawet do najdalszych zakątków świata. Zachęcamy do wspierania ich projektu!

Źródło: Kickaster