REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Krüss i Linseis mierzą kąt zwilżania w wysokiej temperaturze

Firmy Krüss i Linseis rozpoczęły współpracę, której celem będzie opracowanie skutecznej technologii pomiaru kąta zwilżania w wysokich temperaturach. Będzie ją można wykorzystać m.in. w procesie produkcji emalii.

Krüss Linseis pomiar kąta zwilżania wysoka temperatura

Fot. arch. Krüss

Pomiar kąta zwilżania w wysokich temperaturach to technika pomiarowa, która może znaleźć zastosowanie m.in. w procesie odzysku energii z paliw mineralnych, w badaniach żużlu wielkopiecowego czy w produkcji emalii. W tym ostatnim przypadku szczególne korzyści przyniesie połączenie tej technologii z dylatometrią (badaniem rozszerzalności cieplnej). Zwilżanie między materiałem powlekanym a powłoką jest bowiem równie ważne dla stabilności uzyskanej warstwy, jak rozszerzalność cieplna poszczególnych faz.

Owocem współpracy ma być urządzenie Drop Shape Analyzer do badań w temperaturach powyżej 2000°C. Będzie ono również mierzyć rozszerzalność cieplną oraz deformację. Nowe narzędzie zapewniać będzie m.in. ścisłą kontrolę spadków temperatury, proste wprowadzanie próbek oraz bezkontaktowy pomiar optyczny przy użyciu wysokiej rozdzielczości kamery CCD i zaawansowanego oprogramowania do analizy obrazu.

Cały pomiar kąta zwilżania i rozszerzalności termicznej z deformacją będzie rejestrowany w formie obrazu wideo wraz ze zmianami temperatury. System jest też bardzo elastyczny, jeśli chodzi o wybór warunków środowiskowych – pomiar może być przeprowadzony zarówno w powietrzu (atmosfera utleniająca), jak i w gazie szlachetnym, w atmosferze redukującej lub w próżni.

W efekcie współpracy obie firmy będą mogły skorzystać ze swojej wiedzy i doświadczenia, aby stworzyć kompleksową, zaawansowaną technologię. Linseis liczy na ekspertyzę i wiedzę rynkową Krüss w zakresie pomiarów kąta zwilżania, zaś Krüss będzie mógł wykorzystać doświadczenie Linseis z dziedziny analizy w wysokich temperaturach oraz rozszerzyć swoją obecność rynkową na nowe pola badawcze i przemysłowe.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA