REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Krok w erę żywych odcieni – Kolor Roku 2019 Tikkurili

W nadchodzący rok Tikkurila zamierza wejść z odważnym odcieniem, symbolizującym otwarcie na nowe idee. Kolorem Roku 2019 firmy został intensywny brzoskwiniowy K319 Flamingo.

Kolor Roku 2019 Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Odcień został wybrany przez komisję złożoną z czterech osób. Są to Irina Hanhisalo, manager ds. marketingu koloru w Tikkurila, Niclas Engsäll, dyrektor kreatywny i artysta, Susanna Björklund, analityczka trendów i dziennikarka oraz Marika Raike, ekspertka kolorystyczna. Jak mówi Hanhisalo, wybierając właśnie ten kolor, Tikkurila chce zrobić krok w erę żywych odcieni. Flamingo to coś nieoczekiwanego, powiew ekstrawagancji, odcień zachęcający do wyrażania siebie oraz do podążania własną ścieżką w wystroju wnętrz.

Kolor należy do kolekcji na rok 2019, również przygotowanej przez komisję. Paleta, którą tworzą wyraziste czerwienie, żółcie, zielenie i błękity, zainspirowana została dwoma megatrendami ze świata mody. Jeden to zderzanie – łamanie reguł kolorystycznych, drugi to mieszanie – łączenie podobnych odcieni. Susanna Björklund zachęca wszystkich do odważnych eksperymentów:

Zbliżone do siebie odcienie wyglądają razem świetnie – to nie tajemnica. Łączenie ich to trend obowiązujący już od jakiegoś czasu. Uwielbiamy go i nie chcemy z niego zrezygnować. Ale zderzanie bardzo odmiennych kolorów też może dać świetny efekt. W roku 2019 zamierzamy pójść również w tym kierunku. Nie bójcie się wybierać czegoś, co wam się podoba! Jeśli bezpieczne biele, szarości i czerń to nie wasza bajka, nie trzymajcie się ich kurczowo. Zaufajcie własnemu gustowi i zaryzykujcie, stawiając na wasze ulubione odcienie.

Jak zauważa Niclas Engsäll, ofensywa intensywnych kolorów to również efekt powrotu lat 90., które, jak wiadomo, były bardzo kolorowe. Więcej na temat Koloru Roku 2019 Tikkurili oraz kolekcji odcieni na nadchodzący sezon w materiale wideo:

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA