REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory we wnętrzach a nastrój – jak dobierać je odpowiednio?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie znaczenie odgrywają kolory w naszym życiu? Chociaż zapewne nie przywiązywałeś do tego zbytniej wagi, to właśnie otaczające nas barwy wpływają na Twój nastrój i samopoczucie. Ich właściwe komponowanie pozwala więc na stworzenie wnętrz odpowiednich dla danego charakteru i temperamentu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki mają wpływ na Twój nastrój i w pełni wykorzystać potencjał i energię, która w Tobie tkwi, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem!

psychologia koloru i farbyKolory najczęściej stosowane w pomieszczeniach

  • Biały

To kolor, który szczególnie w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością we wnętrzach. Z reguły stosowany jest przez osoby dynamiczne i kreatywne, które potrzebują czystej przestrzeni do tworzenia. Biel daje poczucie swobody, a jednocześnie łagodzi stres. Wprawia w dobre samopoczucie, jednak niewskazana jest osobom samotnym i takim, którym brakuje energii do działania.

  • Żółty

Barwa momentalnie kojarząca się energią i pozytywnym zastrzykiem emocji. Takie też właśnie ma oddziaływanie, jednak nie powinno jej być w pomieszczeniu za dużo. Chociaż rozładowuje napięcia i ułatwia podejmowanie decyzji, osoby niestabilne i wrażliwe na krytykę nie powinny przebywać w jej otoczeniu zbyt długo.

  • Różowy

Wydawać by się mogło, że to barwa tylko dla bardzo odważnych ludzi lub małych dziewczynek, które kochają takie odcienie w swoich pokojach. I coś jest na rzeczy. Osoby lubiące ryzyko, spragnione miłości i potrzebujące dobrej zabawy świetnie czują się w jego otoczeniu. Nie stosuj go jednak u siebie, jeśli czujesz się niestabilny emocjonalnie. Eksperci z http://atlasfachowca.pl/ podkreślają, że może Cię zbytnio przytłoczyć.

  • Czerwony

Jak wiadomo, czerwień to barwa płomiennej miłości. Nic więc dziwnego, ze kolor ten pobudza i ociepla wnętrze. Przyda się szczególnie osobom przemęczonym, ospałym i spragnionym sukcesu. Cholerycy i osoby zestresowane powinny go jednak unikać jak ognia!

  • Niebieski

Chociaż jest kolorem chłodnym, wcale nie wpływa uspokajająco. Owszem, pomaga osobom zdekoncentrowanym, wspiera intuicję i podejmowanie decyzji, relaksuje i odpręża, dodając wnętrzu lekkości, jednak z całą pewnością nie usypia. Osoby permanentnie przygnębione raczej powinny trzymać się od niego z daleka.

  • Zielony

Odpręża, dodaje spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Polecany szczególnie osobom bardzo aktywnym, które mają problemy z koncentracją i podejmowaniem decyzji. Jego optymizm przenosi się na innych, zwiększając tym samym wiarę w siebie.

  • Czarny

Wbrew pierwszym skojarzeniom to kolor, który nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób o „ciemnej duszy”. Powinni się nim otaczać niezależni, opanowani pracownicy, pełniący funkcje kierownicze, pozwala bowiem na skupienie i wyrażanie własnych opinii oraz na nieuleganie presji. Mimo to odrobinę ogranicza, dlatego dobrze zestawiać go z bielą.

Podsumowanie

Jeśli więc jesteś dopiero na etapie wybierania kolorów do swojego mieszkania bądź biura, możesz posłużyć się naszą krótką ściągawką i sprawić, że będziesz mieć więcej energii lub zwyczajnie będziesz czuć się bardziej odprężony i wypoczęty. Potrzebujesz wyciszenia?  Dzięki nam wiesz już jak to zrobić! Kształtuj kolorem swoją życiową przestrzeń i czerp z niej jak najwięcej.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA