a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKelly-Moore: rok 2016 w stonowanych barwach

Kelly-Moore: rok 2016 w stonowanych barwach

Firma Kelly-Moore ogłosiła swój Kolor Roku 2016. Już po raz drugi został on wybrany na drodze sondażu przeprowadzonego wśród projektantów z całych Stanów Zjednoczonych.

Kelly-Moore

Fot. arch. Kelly-Moore

Respondenci zadecydowali – Kolorem Roku Kelly-Moore 2016 został Horizon Gray. Zdaniem uczestników sondażu ten neutralny szary odcień ze względu na swoją wszechstronność jest bardzo wdzięcznym kolorem do urządzania wnętrz, niestety wciąż niedocenionym. W sposób naturalny kojarzy się z takimi pomieszczeniami jak łazienka czy sypialnia, ale warto również dać mu szansę w innych częściach mieszkania.

PrintInne najczęściej wskazywane kolory to Princess Kate, Foggy Night oraz Brazen Orange. Wybory respondentów wskazują na to, że rośnie popularność spokojnych, kojących odcieni. Jak mówi Mary Lawlor, manager ds. marketingu koloru w Kelly-Moore, w palecie na rok 2016 widzimy wyraźne przejście od czystych, intensywnych barw do rozmytych i delikatnych. Do takich właśnie należy Kolor Roku 2016, Horizon Gray. Równocześnie specjalistka podkreśla, że odcień ten doskonale współgra z bardziej wyrazistymi kolorami, które cieszyły się popularnością w poprzednich latach.

Kolory Roku 2016_Kelly-MooreSondaż, przygotowany przez dr Leslie Harrington, specjalistkę od koloru, został rozesłany do wszystkich projektantów skupionych w Amerykańskim Stowarzyszeniu Projektantów Wnętrz (American Society of Interior Designers – ASID).

Źródło: Kelly-Moore