REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory świata według PPG

Ponieważ folklor i kolory świata mają być jednym z najgorętszych trendów tego sezonu, należąca do PPG kanadyjska marka CIL proponuje kilka zainspirowanych tymi motywami zestawień. Bogactwem i nasyceniem kolorów z pewnością powalą one na kolana naszych gości.

PPG

Fot. SBPR / Foter.com / CC-BY-NC

Fot. arch. PPG

Egzotykę odległych kultur najlepiej oddać przy pomocy intensywnych, bogatych kolorów, takich jak antyczne złoto, głębokie czerwienie i pomarańcze, szlachetny niebieski, szmaragdowa zieleń lub cały szereg odcieni z pogranicza fioletu i różu. CIL proponuje zainspirować się Dalekim Wschodem, Regionem Śródziemnomorskim lub Ameryką Południową.

Kolory Dalekiego Wschodu to głębokie czerwienie, ciepłe brązy, rustykalne pomarańcze i słoneczne odcienie żółci. Na przykład czerwona ściana akcentowa w jadalni nada jej nieco egzotyczny, oryginalny wygląd. Warto jednak utrzymać w tej kolorystyce nie tylko ściany, ale i meble. Świetnym dopełnieniem ciepłych kolorów farb będą plecione maty i dekoracyjne rośliny, np. bambusy.

Fot. arch. PPG

Wielbicieli motywów śródziemnomorskich z pewnością ucieszy kolejna propozycja – pastelowe błękity i kremowe odcienie, które wprowadzają do mieszkania paryski szyk. Z kolei ekscytujący klimat Hiszpanii uzyskać można dzięki bogatym, ciepłym kolorom takim jak głębokie pomarańcze lub żywe czerwienie. Włochy natomiast to czerwień gliny w połączeniu z intensywnym niebieskim rodem z głębin morza.

Nastrój gorącej Brazylii w małym, nieciekawym pokoju? Wystarczą ściany przyozdobione tętniącym energią różem! Świetnie sprawdzi się też żółta lub pomarańczowa ściana akcentowa w kuchni, udekorowana wzorzystymi dodatkami. Jeśli natomiast zależy nam na czymś eleganckim i stylowym, warto wypróbować bogate odcienie niebieskiego lub zielonego, dopełnione dekoracyjną ceramiką, zdobionymi lampami lub brazylijskimi maskami na ścianach.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA