REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory Roku 2016 Valspar – na ściany i na meble

Palety Valspar na rok 2016 to bardzo różnorodne propozycje. Bogate nie tylko w odcienie, ale i tekstury, wzory czy dodatki. Nie jesteś zdecydowany na przemalowanie całego wnętrza? Skorzystaj z propozycji, jak wykorzystać kolory roku 2016 na meblach.

Paleta Simply Perfect

ValsparValsparValspar

Will Taylor z Bright.Bazaar zapewnia, że utrzymanie wnętrza w odcieniach z jednej rodziny kolorystycznej pozwala dodać przestrzeni głębi i ciepła. Podobna paleta będzie się najlepiej prezentować w połączeniu z warstwami o różnej teksturze – jak, na zdjęciu, skóra powieszona na ścianie, pluszowy dywan czy aksamitne zasłony.

Matthew Cane z Homepolish prezentuje natomiast komodę, która łączy różne gusta – kobiece elementy jak jasnoszary odcień oraz męskie ciemniejsze obramowanie i dodatki.

Jeśli nie jesteś przekonany do wielkiego malowania, Valspar proponuje mały eksperyment ze stolikiem – odcień szarego z palety Simply Perfect plus złote kółka.

Paleta You Do You

ValsparValsparValspar

Will Taylor radzi wykorzystać jaskrawe odcienie w praktyczny sposób. Jeśli masz niewielki pokój, a kochasz żywe barwy, śmiało – pomaluj ściany do 2/3 wysokości farbą w mocnym kolorze, resztę zostaw białą. To sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało większe.

Cane zaprasza do zabawy: „Czy jako dziecko miałeś ochotę malować po ścianach? Cóż, teraz jest już duży, masz własne ściany, które możesz pomalować tak jak ci się podoba. Zasady? Nie ma. Chcesz pomalować ścianę na pomarańczowo? Zrób to. Może inną na żółto? Czemu nie?”.

Propozycja dla mniej odważnych to stary brązowy stolik odświeżony odrobiną żywego koloru.

Paleta Comfort Zone

ValsparValsparValspar

Cane zwraca uwagę na to, że po dziewięciogodzinnym dniu pracy należy nam się przestrzeń, która nas wyciszy i uspokoi. Pod tym względem niezawodne są stłumione odcienie, takie jak miękka zieleń – sprawiają, że możesz głęboko odetchnąć. Ale to paleta nie tylko do salonu – równie dobrze sprawdzi się w sypialni.

Taylor podkreśla, że w tym sezonie bardzo popularne są motywy botaniczne, te zaś świetnie współgrają z delikatniejszymi odcieniami. A aby nie musieć co kilka dni biec po świeże kwiaty, wystarczy po prostu wkomponować kwiatowe motywy w wystrój.

Jeśli masz ochotę na odrobinę roślinnej zieleni, wyłącz telefon, wyciągnij stary stolik z garażu, przeszlifuj go i pomaluj na jeden z kolorów z palety Comfort Zone.

Paleta Good Company

ValsparValsparValspar

Urządzanie wnętrza przy pomocy ciemnych kolorów sprawdza się, jeśli wszystkie elementy ze sobą współgrają. Dlatego też Taylor proponuje, aby pomalować kredens na ten sam lub podobny odcień co ścianę, uzyskując w ten sposób luksusowy, nowoczesny wystrój.

Cane potwierdza, że w przypadku takiej palety najlepiej unikać silnych kontrastów. Wprowadź jednak odrobinę stylu vintage, dorzucając akcenty skórzane. Połącz wszystko przy pomocy ozdób – takich jak kilimy na ścianę – i akcesoriów.

A propozycja dla niezdecydowanych to szafka do łazienki w stylu antycznym, pomalowana na ciemny odcień z palety Good Company.

Źródło: purewow.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA