a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Kolory Milan Design Week 2016

Każdego roku przez jeden tydzień Mediolan staje się mekką światowych projektantów. Każdy uczestnik Milan Design Week jest na bieżąco ze światowymi trendami w projektowaniu wnętrz. Jakie dominowały na tegorocznej edycji wydarzenia? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Milan Desing WeekProjektantka Nicola Manning specjalnie dla marki Resene krótko podsumowała najważniejsze trendy kolorystyczne tegorocznego Milan Design Week. Oto najpopularniejsze odcienie w wystroju wnętrz, prosto z Mediolanu!

Milan Design Week

Grafit i brąz.

Jednymi z najczęściej pojawiających się kolorów były grafitowy, różne odcienie szarości oraz czarny, często w połączeniu z brązowym. W tego typu aranżacjach pojawiały się również akcenty drewniane oraz tapety imitujące beton. Mocne szarości i grafity były silnym trendem również w łazienkach i kuchniach.

Milan Design Week

Niebieski, brąz i biel.

Bardzo popularnym akcentem kolorystycznym były elementy niebieskie. Można było zaobserwować zarówno głębokie tony niebieskiego, jak i jasne, czyste błękity, często w połączeniu z brązem i bielą.

Milan Design Week

Musztardowy żółty i szarości.

Inny często spotykany kolor na tegorocznym Milan Desing Week to żółty. Tutaj również pojawiała się cała gama odcieni – od jasnych, cytrusowych aż po ciemniejsze i głębokie, jak choćby barwa musztardowa czy złoto. Często bywały one łączone z niebieskim, a także z szarymi, teksturowanymi wykończeniami.

Milan Design Week

Różowy.

Wśród trendów z Mediolanu znalazł się także kolor różowy. Na stoiskach pojawiły się zarówno delikatne, przydymione tony, jak i głębsze odcienie różu.

Milan Desing Week

Zieleń i drewno w kuchni.

W kuchniach natomiast królowała zieleń. Łączona z drewnem, betonem lub cegłami tworzyła aranżację łączącą kolory ziemi i styl lekko industrialny. W proponowanych wystrojach pojawiały się zarówno różne rodzaje drewna, jak i różne odcienie zielonego równocześnie.

Źródło, fot.: Habitat by Resene