a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolor Roku 2022 Clariant: antyczne złoto

Kolor Roku 2022 Clariant: antyczne złoto

Kolejny producent stawia w nadchodzącym roku na kolorystyczny optymizm. W oczekiwaniu na „rok miłości, radości, uważności i gromadzenia wspomnień” firma Clariant ogłosiła swoim Kolorem Roku 2022 złocisty Memory Gold.

Kolor Roku 2022 Clariant

Fot. arch. Clariant

Wraz z prezentacją Koloru Roku 2022 firma pokazała światu również swoje trendy na nadchodzący sezon – 40 nowych odcieni, odzwierciedlających cztery różne fazy ludzkiego zachowania. Jak komentuje Franziska Hammerl, dyrektorka działu Decorative and Wood Coatings, Global Technical Marketing Coatings w Clariant:

Zbliżając się do końca kolejnego roku na spowolnionych obrotach, czekamy niecierpliwie na to, co będzie dalej, na szansę, by ruszyć z miejsca i doświadczyć życia na nowo, skupiając się na naszych zachowaniach, stylach życia i pragnieniach.

Antyczne złoto z efektem perłowym

Kolor Roku 2022 Clariant, Memory Gold, to nawiązujący do antyku złoty odcień, wprowadzający powiew luksusu, a równocześnie zachęcający do tworzenia nowych wspomnień, zostawiając za sobą przeszłość. Jak mówi Franziska:

Memory Gold będzie z nami przez cały rok 2022, idealny jako odcień akcentowy lub do zastosowania przy użyciu różnych technik dekoracyjnych z Kolorami Roku ogłaszanymi przez producentów farb. Połączenie neutralnego złota z efektami specjalnymi sprawia, że w naszych domach i życiach powstaje coś wyrazistego i wyjątkowego.

Odcień powstał z dodatkiem nowego koncentratu pigmentowego SHINEDECOR C393 do farb wodorozcieńczalnych – dzieło partnera Clariant, marki Eckart. Gotowy do użycia koncentrat ze złotym efektem perłowym pozwolił uzyskać ostateczny antyczny charakter i połysk Memory Gold.

Cztery palety na cztery fazy zachowań

Wspomniane cztery palety Clariant, odpowiadające czterem fazom naszego zachowania, to Memotions, Wembrace, Wescalate oraz Metox. W pierwszej z nich znalazły się spokojne odcienie, sprzyjające zastanowieniu nad sobą, powrotowi do życia i chęci tworzenia nowych wspomnień. Wśród nich jest również Kolor Roku 2022.

Wembrace to nieco bardziej kolorowa paleta, zdominowana jednak przez naturalne odcienie w stylu zieleni, beżu i błękitu. Budzą one skojarzenia ze szczęściem i swobodnym oddechem. Wescalate to zestaw kolorystyczny spod znaku nowych możliwości, dlatego w towarzystwie odcieni niebieskiego pojawiły się tu odważne opcje, takie jak róż, pomarańczowy i turkus.

Ostatnia paleta, Metox, zachęca do wyciszenia i spokoju. Znalazły się tu chłodne odcienie – szarości, zielenie, błękity, beże – do których chętnie wracamy, gdy mija ekscytacja i mamy potrzebę regeneracji.

Trendy od producenta pigmentów

Clariant to jeden z niewielu producentów pigmentów, który prezentuje własne trendy kolorystyczne na nadchodzący sezon, dostarczając inspiracji zarówno majsterkowiczom, jak i projektantom wnętrz. Wszystkie odcienie uzyskiwane są przy wykorzystaniu wodorozcieńczalnych preparatów pigmentowych Colanyl® 500, wolnych od żywic i o niskiej zawartości LZO.

Źródło: Clariant